Polski Portal Morski
Aktualności

Anna Moskwa: w poniedziałek spotkanie z unijną komisarz ds. konkurencji ws. praktyk Gazpromu

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała w piątek, że w poniedziałek ma spotkać się z europejską komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager, a tematem rozmów będą praktyki Gazpromu. Moskwa ma apelować o szybkie uruchomienie postępowania antymonopolowego.

„Nie możemy udawać, że wymuszanie certyfikacji Nord Stream 2, manipulacje na rynku gazu i utrzymywanie niskiego poziomu zapasów przez Gazprom jest sytuacją normalną i nie jest wykorzystywaniem pozycji monopolistycznej” – oświadczyła Anna Moskwa na konferencji prasowej. Jak podkreśliła, inni dostawcy gazu, jak Algieria i Norwegia zwiększyli dostawy tego surowca o 25 proc., podczas gdy magazyny Gazpromu w UE są napełnione tylko w 45 proc., a zapotrzebowanie na gaz dużo większe niż przed rokiem.

„W poniedziałek będę się widziała z komisarz Vestager i będę apelowała o szybkie i skuteczne uruchomienie postępowania antymonopolowego i wszelkich narzędzi wobec Gazpromu, które mogłyby prowadzić do wyciągnięcia konsekwencji” – powiedziała minister klimatu.

Jak zaznaczyła, KE może uruchomić samodzielnie takie postępowanie, nie oglądając się na stanowiska państwo członkowskich, a Komisję upoważnia do tego np. zaburzenie relacji popyt-podaż.

Źródło: PAP fot.: archiwum

Zobacz podobne

Wojewoda Zbigniew Bogucki o budowie terminala kontenerowego.

BS

ORP KRAKOWIAK – PIERWSZY HUNT POD BIAŁO-CZERWONĄ

PL

Urząd Morski w Szczecinie remontuje kolejne elementy oznakowania nawigacyjnego

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie