Polski Portal Morski
Aktualności Offshore

PGNiG Upstream Norway zakończyła instalację podgrzewanych gazociągów

PGNiG Upstream Norway zakończyła instalację 1. linii systemu podgrzewanych gazociągów łączących złoże Ærfugl z jednostką prod.-magazynującą FPSO Skarv. Instalacja o dł. 14,5 km zapobiega wytrącaniu się hydratów, co umożliwia podmorski transport węglowodory na dużą odległość.

Odwierty na złożu Ærfugl są podłączone do pływającej jednostki produkcyjno-magazynującej FPSO „Skarv”, która obsługuje również inne złoża zlokalizowane na obszarze wydobywczym Skarv.

Ærfugl to złoże gazowo-kondensatowe, którego pierwotne zasoby wydobywalne oszacowano na ok. 274,7 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej (boe). Do wydobycia pozostało jeszcze blisko 210 mln boe.

Złoże Ærfugl jest jednym z 14 produkujących złóż, w których udziały ma PGNiG Upstream Norway. Spółka jest udziałowcem w 58 koncesjach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Spółka szacuje, że w przyszłym roku wolumen jej produkcji może wzrosnąć do ponad 2,5 mld m3 gazu ziemnego wobec nieco ponad 0,9 mld m3 zakładanych na ten rok. Oprócz akwizycji będzie to efektem uruchomienia eksploatacji z nowych złóż oraz dodatkowych odwiertów, przypomniano.

Źródło PGNiG,IBS news, media

Zobacz podobne

Polskie porty zdały egzamin ws. przeładunku węgla

BS

Łotwa/ Rau: czekamy na wyjaśnienia USA dot. zmiany stanowiska ws. Nord Stream 2

AB

Nowy statek we flocie PŻM

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie