Polski Portal Morski
Aktualności Inne Klaster Morski Polska Morska TV

Postępy na budowie Polimery Police

Zobaczcie jak wygląda Budynek Granulacji na instalacji  Polimery Police. Zapraszamy do obejrzenia relacji z budowy.

Poza nowym Budynkiem Granulacji,można zobaczyć także jak będzie wyglądał proces produkcji polipropylenu. Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest spółka Grupa Azoty Polyolefins.

Kolejny miesiąc na budowie przynióśł sporo zmian.Na podprojekcie instalacja do produkcji Propylenu zakończony został montaż głównej konstrukcji stalowej wokół reaktoru.

Powstały Budynek do Granulacji, jest najwiekszym budynkiem na produkcji polipropylenu, ma 1730 m2 a jego wysokość wraz z konstrukcją stalową ma wynieść 95m.

Na instalacji PDH zamontowano, niezbędną do zwiększenia ciśnienia propylenu, sprężarkę HPC. Z kolei na Terminalu Przeładunkowo – Magazynowym zakończono prace pogłębiarskie na Kanale Polickim.

Projekt „Polimery Police” Grupy Azoty to jedna z największych inwestycji w Polsce realizowanych w formule project finance. Uruchomienie produkcji polipropylenu w Policach w pełni zaspokoi potrzeby importowe Polski na to tworzywo. Dzięki doskonałemu położeniu geograficznemu, zakłady w Policach poprzez własny port morski będą sprowadzać niezbędny do produkcji gaz z różnych kierunków.

źródło / fot. /mat. filmowy Grupa Azoty

Zobacz podobne

Fundacja klimatyczna Meklemburgii-Pomorza Przedniego pomaga w realizacji Nord Stream 2

BS

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna: wsparcie dla firmy na budowę zakładu recyklingu

JJ

Farmy wiatrowe na Bałtyku to niedaleka przyszłość – wywiad z wiceministrem Zbigniewem Gryglasem

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie