Polski Portal Morski
Aktualności Technologie

Statki towarowe z latawcem pomysłem na oszczędność paliwa

Pomysł powstał z potrzeby pilnego działania na rzecz naszej planety i klimatu. Firma Airseas
zobowiązuje się zapewnić wszystkim statkom środki do wykorzystania bezpłatnej i nieograniczonej energii wiatrowej.

Sposobem na to, żeby ograniczyć drastyczną w skutkach degradację środowiska, według Airseas jest podpinanie specjalnych latawców do statków. Latający dynamicznie ponad 200 m n.p.m. Seawing to skrzydło o powierzchni 1000 m2 zaprojektowane tak, aby w pełni wykorzystać siłę wiatru, zmniejszając zużycie paliwa i emisję o 10% do 40%.

Wykorzystując technologie automatyzacji z sektora lotniczego, Seawing jest aktywowany jednym naciśnięciem przycisku i jest w 100% zautomatyzowany. Jest prosty w użyciu, obsługiwany z mostka, przy minimalnym szkoleniu wymaganym do rozmieszczenia i obsługi załóg.

Seawing umożliwia właścicielom i operatorom przejęcie kontroli nad swoimi emisjami już teraz i uzyskanie przewagi w przygotowaniach do dekarbonizacji. Można go zainstalować na praktycznie każdym statku, przynosząc korzyści w zakresie efektywności energetycznej, które wesprą przejście na nowe paliwa. Jest również niezależny od paliwa i wymienny, co zapewnia elastyczność w zarządzaniu flotą.

Pierwsze statki z przyczepionymi „skrzydłami” wypłyną na wody oceanów i mórz już na początku 2022. Pierwszym z nich będzie francuski Ville de Bordeaux, który na co dzień przewozi elementy konstrukcyjne samolotów Airbus A380.

źródło/ fot.https://www.airseas.com/

Zobacz podobne

Mistrzostwa Świata w SUP w 2022 roku w Gdyni

KM

Statek Uniwersytetu Gdańskiego „Oceanograf” po 39 dniach zakończył swój rejs w Gdańsku

KM

Kolejny miesiąc prac na budowie Polimerów Police za nami!

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie