Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Prezes Gryfii podsumowuje rok: Na dużym plusie z perspektywami rozwoju

Rok zamknięty „na dużym plusie” z perspektywami dalszego, stabilnego rozwoju – mówił w „Rozmowach pod Krawatem” Krzysztof Zaremba, opisując sytuację w kierowanej przez niego szczecińskiej Stoczni Remontowej Gryfia.

Zaremba przekonywał, że doniesienia o złej kondycji zakładu są absolutnie niewiarygodne. 

Teraz remontuje i przebudowuje statki, udało się też sprzedać niepotrzebne do działalności stoczniowej grunty. Prezes Gryfii podkreślił, że tereny zostały w rękach Skarbu Państwa.

Do tego dzięki 58 milionom złotych z tej transakcji, uda się przygotować infrastrukturę pod największy dok na Bałtyku, który buduje już szczecińska stocznia Wulkan.

– „Dla stoczni remontowej najważniejsze są nabrzeża i doki. Teren w Świnoujściu generował dla nas bardzo duże koszty, a z drugiej strony pozwolił nam na zrealizowanie inwestycji do posadowienia nowego doku nr 8 takich jak dalby, nowy pirs i głębia pod dok. Natomiast kapitał na budowę samego doku zawdzięczamy ministrowi Markowi Gróbarczykowi” – powiedział Zaremba. 

Prezes Gryfii zaznaczył, że w zakładzie w Szczecinie kontynuuje mniej więcej jedna trzecia załogi produkcyjnej ze Świnoujścia. 

Krzysztof Zaremba mówił też, że stocznia ma potencjał, aby od ręki przyjąć 150 osób do pracy w dziale produkcji.

Źródło: Radio Szczecin fot.: MSR Gryfia

Zobacz podobne

Oba place Centrum Logistycznego w Gdyni będą gotowe pół roku przed terminem

KM

50 boi i 85 znaków brzegowych ustawionych na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

AB

Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia: To miasto jest predestynowane do budowy terminalu kontenerowego!

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie