Polski Portal Morski
Aktualności

WOPR z nowym sprzętem. Będzie bezpieczniej na kąpieliskach

Siedmiometrowa łódź motorowa, skuter ratowniczy z platformą, quady czy też drony podwodne – taki sprzęt trafił do szczecińskiego oraz zachodniopomorskiego WOPR-u.

-„To ogromne wsparcie dla wszystkich wodnych służb ratowniczych” – przyznaje prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego, Apoloniusz Kurylczyk. 

– „Możemy mówić naprawdę o najnowocześniejszym sprzęcie, który będzie dbał o bezpieczeństwo mieszkańców Szczecina jak i turystów w woj. zachodniopomorskim, w miejscowościach nadmorskich w miejscach, gdzie będzie dysponowany, w których będzie udzielał pomocy” – zapowiedział prezes Kurylczyk.

Koszt sprzętu to 800 tysięcy złotych.

– „Jesteśmy województwem szczególnym, bo w pasie nadmorskim bardzo wielu turystów wypoczywa, korzysta z wybrzeża, z morza ale też z wód śródlądowych jak choćby na Pojezierzu Drawskim. Tam wszędzie potrzebni są ratownicy, tam wszędzie potrzebny jest ten nowoczesny sprzęt” – zaznaczył wojewoda Zbigniew Bogucki.

Przekazany we wtorek sprzęt ratowniczy w połowie sfinansowany został m.in. przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Wojewodę Zachodniopomorskiego, Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu oraz firmy prywatne.

Źródło/fot.: Radio Szczecin

Zobacz podobne

Amerykański okręt w Świnoujściu

BS

Podsumowanie roku 2019 w Stoczni „Gryfia”

Autor

Program Miecznik. Hiszpanie proponują fregatę z systemem obrony powietrznej Aegis

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie