Polski Portal Morski
Aktualności

W Chinach zwodowano największy na świecie kontenerowiec

W chińskiej stoczni Hudong Zhonghua należacej do China State Shipbuilding Corporation zwodowano największy na świecie kontenerowiec „Ever Alot” o pojemności 24 004 TEU. 

Wymiary statku są identyczne jak poprzednich wielkich kontenerowców budowanych chociażby w Korei („Ever Act”, „Ever Aim” i „Ever Alp”), ale dzięki zmianom w projekcie „Ever Alot” zabiera na pokład o 12 kontenerów więcej niż zbudowany przez Samsunga „Ever Ace”. „Ever Alot” to pierwszy z zamówionej serii sześciu kontenerowców. Statki będą miały ok. 400 m długości i nośność ok. 240 tys. DWT. Powstają już: „Ever Apex” i „Ever Atop”

Aby przyjąć zamówienie na tak duże jednostki, stocznia Hudong Zhonghua przejęła suchy dok od Changxing i wydłużyła go do prawie 660 metrów. Dzięki temu może teraz budować 5-6 dużych kontenerowców rocznie. „Ever Alot” wejdzie do eksploatacji w kwietniu.

Źródło/fot.: Infomare

Zobacz podobne

Zmiana warty na Bałtyku!

AB

Konkurs o Nagrodę Prezesa NBP za najlepszą pracę magisterską rozpoczęty

KM

Dni Otwarte Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie