Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV

Budowa tunelu w Świnoujściu „Inwestycja z perspektywą”

Budowa tunelu pod Świną zajęła drugie miejsce w konkursie PAP na najciekawszą samorządową inwestycję współfinansowaną z UE „Inwestycja z perspektywą”.

Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – to cel budowy tunelu pod Świną. Projekt ten zdobywając 19 138 głosów zajął drugie miejsce w naszym konkursie. „Tunel łączący wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu to marzenie wielu pokoleń mieszkańców miasta, ale i regionu zachodniopomorskiego. Marzenie o wolności, sprawnym transporcie uniezależnionym od warunków pogodowych i bezpieczeństwie” – podkreśla Urząd Miasta Świnoujście

A co nowego na budowie tunelu w Świnoujściu. Obecnie prace skupiają się głównie przy produkcji elementów potrzebnych do wykonania jezdni i wyjść ewakuacyjnych.

Wykonawca tunelu pod Świną informuje, że betonowe elementy, niezbędne do stworzenia podłoża pod jezdnię są wyprodukowane już w ponad 70 procentach. To między innymi filigrany pod jezdnię i płyty sufitowe. Trwają też prace przy prefabrykacji zbrojenia.

Firma demontuje zakład separacji, który wypompowywał urobek z drążonego tunelu. Równocześnie trwają przygotowania do budowy wyjść ewakuacyjnych, wykonywanych w technologii mrożenia gruntu.

Cała inwestycja przekroczyła już półmetek prac. Wykonawca szacuje, że na budowie zrealizowanych jest już niemal 60 procent prac.

Tunel ma być oddany do użytku na początku 2023 roku.

źródł Radio Szczecin, UM Świnoujście/ PAP/ fot. UM świnoujście

Zobacz podobne

Niemiecka fundacja chce wspomagać Nord Stream 2, z pominięciem sankcji

BS

51 dostawa LNG do Terminalu w Świnoujściu w tym roku

BS

Błażowski: Polska może jedynie pomarzyć o czystej i taniej energii przez to, że nadal nie ma atomu

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie