Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

Żegluga wraca na Regalicę

Zjawiska lodowe zanikają, a ostatnie wysokie temperatury sprawiają, że pokruszona przez lodołamacze pokrywa lodowa się rozpuściła. To oznacza, że po ponad tygodniowej przerwie żegluga może bezpiecznie powrócić na szczecińskie drogi wodne.

  • Informujemy, że w związku z zanikiem zjawisk lodowych od dnia 04.01.2022 r. otwiera się żeglugę na rzece Regalicy w km od 730,5 do km 741,6. Szczegóły w komunikacie nr 01/2022.

To efekt skutecznej i dynamicznej akcji lodołamania, która była prowadzona przez Wody Polskie w dniu 30 i 31 grudnia. Pokruszony lód spłynął w dół rzeki, gdzie mógł spokojnie się roztopić. Taki stan rzeczy spowodował, że możliwe jest przywrócenie żeglugi na Regalicy już od 4 stycznia. Pogotowie interwencyjne Wód Polskich nadal pracuje. – Jesteśmy gotowi do lodołamania w każdym momencie, gdy zajdzie taka potrzeba. Udowodniła to szybka, grudniowa akcja. Obecnie jesteśmy spokojni, bo prognozy na najbliższe dni pokazują dodatnie temperatury – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie. 

  1.  Ostrzeżenia hydrologiczne

Brak.

  1.  Ostrzeżenia meteorologiczne

Brak.

  1.  Przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych – g. 10:00 

Brak.

  1.  Pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe 

Brak.

  1.  Informacja o potencjalnych zagrożeniach

Brak.

  1.  Wskazanie działań niezbędnych do podjęcia w ciągu najbliższej doby

Brak.

  1. Aktualna sytuacja hydrologiczna 

Stany wody na wodowskazach Odry granicznej poniżej ujścia Warty układają się w strefie stanów średnich z nieznaczną tendencją wzrostową.  

ujściowym odcinku Odry i na Zalewie Szczecińskim stany wody układają się w strefie stanów średnich.

Zobacz podobne

KE czeka do 14 stycznia na dokumenty ws. przejęcia przez Orlen Grupy Lotos

BS

Wirtualna wycieczka do wnętrza statku dzięki aplikacji

BS

Średniowieczne zabytki na dnie toru wodnego

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie