Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Extra

Udana akcja na Bałtyku. Załoga uratowana przez śmigłowiec MW

17 mil morskich od Władysławowa zatonął kuter rybacki, załoga została odnaleziona przez śmigłowiec Marynarki Wojennej i podjęta na statek, nikt nie został ranny – podał w niedzielę dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa 

Szef MSPiR poinformował na Twitterze, że odnalezioną na morzu przez śmigłowiec ratowniczy MW załogę kutra WŁA 67 podjęła załoga statku m/s Bryza. W akcji brały udział też udział inne jednostki UST204, WLA 116, patrolowiec Straży Granicznej oraz prom Stena Line.

O godz. 18:40 załoga kutra WŁA-67 nadała drogą radiową sygnał MAYDAY – jednostka połowowa zaczęła tonąć. Znajdowała się ona 11 Mm na północ od Władysławowa. Na jej pokładzie przebywało 3 członków załogi, którym udało się przejść na tratwę. Po otrzymaniu sygnału wzywania pomocy do działań natychmiast zostały skierowane statek ratowniczy Bryza z Władysławowa, śmigłowiec Marynarki Wojennej, jednostka Morskiego Oddziału Straży Granicznej SG-111, prom Stena Spirit oraz będące w rejonie inne jednostki połowowe. Cała 3 osobowa załoga została odnaleziona przez ratowników ze śmigłowca MW i podjęta z tratwy przez załogę statku ratowniczego Bryza. Następnie rybacy zostali przetransportowani do władysławowskiego portu” – wyjaśnił Rafał Goeck z SAR.

W porcie we Władysławowie na rybaków czekały rodziny. Wszyscy członkowie załogi kutra są zdrowi. Akcja ratownicza trwała nieco ponad 1,5 godziny.

Przyczyny zatonięcia jednostki WŁA-67 zbada teraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich.

źródło PAP, SAR, Radio Szczecin/ fot. BLMW

Zobacz podobne

Tajemnicze „morskie wiry” u wybrzeży Polski mają zaskakujące wyjaśnienie

PL

PERN ma wszystkie zgody na budowę rurociągu paliwowego Boronów–Trzebinia

MZ

Stępka dla drugiego DELFINA

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie