Polski Portal Morski
Aktualności

Spółka zależna PKP Cargo uruchomi w styczniu sieć drogowych połączeń drobnicowych

PKP Cargo Connect – spółka należąca do Grupy PKP Cargo, uruchomi w styczniu sieć własnych połączeń drogowych drobnicowych na linii Bałtyk-Bałkany – poinformowała kolejowa spółka w poniedziałkowym komunikacie.

Dodano, że przewozy będę realizowane między Polską, Estonią, Łotwą, Litwą, Węgrami, Słowenią, Chorwacją i Serbią.

„Nasza oferta połączeń drogowych dedykowana ładunkom drobnicowym skierowana jest bezpośrednio do producentów, którzy importują lub eksportują produkty w obszarze Trójmorza pomiędzy Bałtykiem a Bałkanami” – powiedział cytowany w komunikacie członek zarządu PKP Cargo Connect Łukasz Strzelecki.

Jak tłumaczy PKP Cargo, inicjatywa spółki wynika z rosnącej wymiany handlowej pomiędzy Polską a rynkami krajów bałtyckich i bałkańskich, co wymaga od operatorów logistycznych poszukiwania nowych rozwiązań w transporcie ładunków i oferowania kompleksowej obsługi zarówno w realizacji przewozów FTL (duże ładunki), jak i w tzw. doładunkach i drobnicy.

Dodano, że dzięki nowej usłudze będzie można realizować nawet najmniejsze zamówienia, tj. od jednej do kilku palet.

Jak informuje spółka, głównymi hubami na linii drobnicowej realizowanej przez spółkę PKP Cargo Connect będzie Wilno i Budapeszt, skąd będą realizowane wszystkie dostawy do klientów końcowych. Z kolei na terenie Polski będą wykorzystywane dwa terminale przeładunkowe w Warszawie i Gliwicach.

Cały proces transportu towaru drobnicowego będzie realizowany w ciągu trzech dni na terenie Litwy, Polski i Węgier. Natomiast na Łotwę, Estonię, Chorwację, Słowenię i Serbię przewóz będzie zajmował cztery dni. Klienci będą mogli korzystać nie tylko z oferty transportowej, ale również z usług przeładunkowych, magazynowania oraz usług celnych świadczonych przez spółkę.

Źródło: PAP fot.: SE

Zobacz podobne

Nowe podejście do portu w Świnoujściu, ruszył pierwszy przetarg

AB

To już 2. dostawa LNG we wrześniu i 38. w tym roku do Terminalu w Świnoujściu

KM

Grupa Budimex wśród wykonawców elektrowni ‎jądrowej w Polsce

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie