Polski Portal Morski
Aktualności Inne Ministerstwo

Dofinansowanie dla PZŻ

13.400.000 zł – tyle wyniesie w roku 2022 dofinansowanie dla Polskiego Związku Żeglarskiego z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pieniądze te zgodnie z ministerialnymi wytycznymi zostaną przeznaczone na dofinansowanie przygotowań zawodników Kadry Narodowej do igrzysk olimpijskich i regat rangi mistrzostw świata i Europy w sportach olimpijskich (środki z programu olimpijskiego w kwocie 7.800.000 zł) oraz na wspieranie szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży (środki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie 5.600.000 zł)

– Wysokość tegorocznego dofinansowania jest o blisko 2 miliony wyższa niż przed rokiem. Żeglarstwo znalazło się w ścisłej czołówce krajowych sportów pod względem wysokości dofinansowania, co mnie bardzo cieszy i napawa dumą – mówi Tomasz Chamera – Prezes PZŻ – To efekt znakomitych wyników osiąganych przez polskich żeglarzy i ich trenerów, zarówno wśród seniorów, jak i w grupach młodzieżowych. To także efekt zaufania do Związku, wielokrotnie już pokazaliśmy, że dobrze gospodarujemy pieniędzmi, wydajemy je mądrze i ma to odzwierciedlenie w wynikach.

Gospodarność jest tutaj niezwykle istotna, bo – jak wiadomo – nie ma takich pieniędzy, których sport by nie pochłonął, więc bez dotacji z budżetu państwa uprawianie go na poziomie zawodowym byłoby po prostu niemożliwe. Zawsze doceniamy każdą pomoc i jak najefektywniej będziemy starali się wykorzystać te środki by także i w tym roku zrewanżować się wartościowymi wynikami. Trzeba sobie uświadomić, że bez tych pieniędzy nie byłoby szans na dobre wyniki, na medale, trudno byłoby utrzymać ciągłość szkolenia i motywować szczególnie żeglarską młodzież, która musi mieć jasno wytyczoną ścieżkę rozwoju – dodaje Tomasz Chamera – Prezes PZŻ.

Trzeba pamiętać, że dotacje ministerialne to dofinansowanie, po stronie PZŻ, klubów, okręgowych związków żeglarskich, a nawet samych zawodników i ich rodziców spoczywa konieczność znalezienia innych źródeł dofinansowania.- Z pozyskiwaniem sponsorów, pomocy samorządów, czy też innych projektów radzimy sobie całkiem nieźle. Dokładamy wszelkich starań, aby było jeszcze lepiej. Najważniejsze, żeby były wyniki sportowe, wtedy nasza wiarygodność wzrasta – dodaje Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.

źródło/ fot. PZŻ

.

Zobacz podobne

Indonezja/ Deputowany: Chiny chciały wymusić przerwanie poszukiwań gazu i ropy na Morzu Południowochińskim

BS

8 nowych zbiorników w ramach Megainwestycji PERN

BS

Wody to nie śmietnik.Kampania edukacyjna Wód Polskich

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie