Polski Portal Morski
Aktualności Extra Polska Morska TV

Jacht I Love Poland na oceanie

Zobaczcie sami jak pięknie prezentuje się jacht Polskiej Fundacji Narodowej na otwartym oceanie!

Aktualnie jacht I Love Poland wystartował w regatach Transatlantic Race 2022, gdzie pokonuje trasę z Lanzarote na Wyspach Kanaryjskich do Grenady.

Trasa mierząca około 2995 mil morskich prowadzi z Puerto Calero na Lanzarote do Camper & Nicholsons Port Louis Marina na Grenadzie. Grenada należy do grupy małych wysp w południowej części Morza Karaibskiego. Jest jednym z najmniejszych państw na półkuli zachodniej.

W tym roku zapowiada się rekordowa frekwencja wyścigu. Do rywalizacji przez Ocean Atlantycki zgłosiło się ponad 30 jachtów czyli około 200 zawodniczek i zawodników reprezentujących 22 narodowości.

Biorąc pod uwagę dużą liczbę jachtów wyczynowych zgłoszonych do edycji 2022 RORC Transatlantic Race, spodziewana jest zacięta walka o zwycięstwo w poszczególnych kategoriach.

W regatach zmierzą się różne jednostki: od 10 metrowego jachtu Jangada po 33 metrowy Comanche, który jest posiadaczem rekordu żeglugi jednokadłubowców przez Atlantyk. Wystartuje również kilka jednostek klasy Volvo Open 70 takich, jak I Love Poland, dla której będzie to pierwszy start w RORC Transatlantic Race.

W 14 osobowym składzie załogi I Love Poland popłyną laureaci programów szkoleniowych, oraz sternik i kapitan – Grzegorz Baranowski. Dla jachtu I Love Poland będzie to najdłuższy wyścig, w którym dotychczas startował.

Dystans prawie 3 tysięcy mil morskich jacht I love Poland, w zależności od warunków pogodowych, powinien pokonać w ciągu dziesięciu do kilkunastu dni.

Trzymamy kciuki za polską załogę!

źródło PFN/ fot., mat. filmowy I Love Poland

Zobacz podobne

Izrael/ Wyciek ropy z nieznanego statku zanieczyścił wybrzeże; wszystkie plaże zamknięte

MZ

Wielka Brytania składa wniosek o wejście do porozumienia handlowego na Pacyfiku

KD

Zboża będą dominować w ładowniach statków PŻM

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie