Polski Portal Morski
Aktualności

GAZ-SYSTEM uruchamia konsultacje dot. projektu zdolności przyrostowej pomiędzy systemami przesyłowymi Polski i Ukrainy

Zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (UE) 2017/459 z dnia 16 marca 2017 r. ustanawiającym kodeks sieci dotyczący mechanizmów alokacji zdolności w systemach przesyłowych gazu i uchylającego rozporządzenie (UE) nr 984/2013 (CAM NC) GAZ-SYSTEM oraz LLC „Gas Transmission System Operator of Ukraine” uruchamiają konsultacje propozycji projektu zdolności przyrostowej pomiędzy systemami przesyłowymi Polski i Ukrainy. 

Propozycja projektu zdolności przyrostowej została opracowana przez operatorów podczas fazy projektowania, która rozpoczęła się 26 października 2021 r. w odpowiedzi na niewiążące zgłoszenia zapotrzebowania otrzymane w trakcie oceny zapotrzebowania rynku na zdolności przyrostowe przeprowadzonej w okresie od 5 lipca do 30 sierpnia 2021 roku. 

Opracowany dokument konsultacyjny zawiera m.in. opis projektu zdolności przyrostowej, w tym proponowane rozwiązanie techniczne, oszacowanie kosztów, wstępny harmonogram, poziom oferty dla produktu z zakresu zdolności powiązanej oraz ogólne zasady i warunki udziału i uzyskania dostępu do zdolności przyrostowej w ramach aukcji produktu rocznego w lipcu 2023 r.  

Zainteresowani użytkownicy sieci są proszeni o przesłanie ewentualnych uwag do wstępnej propozycji projektu zdolności przyrostowej pomiędzy systemami przesyłowymi Polski i Ukrainy oraz towarzyszących ogólnych zasad i warunków udziału i uzyskania dostępu do zdolności przyrostowej na adres: incremental@gaz-system.pl do dnia 17 marca 2022 r.

Źródło: GAZ-SYSTEM fot.: archiwum

Zobacz podobne

 Jak ocean stał się grobem dla 50 tysięcy ludzi? Bitwa o Atlantyk

PL

Statek flagowy Festiwalu Wisły zwodowany

BS

Igor Lewiński brązowym medalistą mistrzostw świata

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie