Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

IMGW: na Bałtyku porywy wiatru do 101 km/h

W nocy porywy wiatru na Bałtyku dochodziły do 101 km/h, wzdłuż Wybrzeża najsilniej wiało w Łebie, 83 km/h – podało w czwartek nad ranem IMGW. Wśród morskich stacji wodowskazowych największe do tej pory wzrosty poziomu morza odnotowano we Władysławowie.

IMGW przekazało na Twitterze, że w ciągu ostatnich 3 godzin najmocniej wiało na Bałtyku – dane z platformy PetroBaltic Beta wskazują na porywy dochodzące do 28 m/s, czyli ok. 101 km/h. Wzdłuż Wybrzeża najsilniej wiało w Łebie: 23 m/s, czyli prawie 83 km/h.

„Wśród stacji wodowskazowych morskich, największe do tej pory wzrosty poziomu morza nastąpiły we Władysławowie. Stan wody wzrósł do strefy wody wysokiej i zabrakło 5 cm do przekroczenia stanu ostrzegawczego” – poinformował Instytut. Dodał, że w najbliższym czasie możliwe są kolejne wahania i wzrosty.

W środę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1. i 2. stopnia przed silnym wiatrem, zawiejami i zamieciami śnieżnymi oraz ostrzeżenia hydrologiczne 2. stopnia dla Wybrzeża i morskich wód wewnętrznych RP.

źródło/ fot. PAP

Zobacz podobne

Litewska rafineria PKN Orlen nie zamierza kontynuować importu z Rosji

KM

Jak zmienił się Port Gdańsk od początku powstania?

BS

Bohaterska szczęściara ORP „Błyskawica”

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie