Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

IMGW: na Bałtyku porywy wiatru do 101 km/h

W nocy porywy wiatru na Bałtyku dochodziły do 101 km/h, wzdłuż Wybrzeża najsilniej wiało w Łebie, 83 km/h – podało w czwartek nad ranem IMGW. Wśród morskich stacji wodowskazowych największe do tej pory wzrosty poziomu morza odnotowano we Władysławowie.

IMGW przekazało na Twitterze, że w ciągu ostatnich 3 godzin najmocniej wiało na Bałtyku – dane z platformy PetroBaltic Beta wskazują na porywy dochodzące do 28 m/s, czyli ok. 101 km/h. Wzdłuż Wybrzeża najsilniej wiało w Łebie: 23 m/s, czyli prawie 83 km/h.

„Wśród stacji wodowskazowych morskich, największe do tej pory wzrosty poziomu morza nastąpiły we Władysławowie. Stan wody wzrósł do strefy wody wysokiej i zabrakło 5 cm do przekroczenia stanu ostrzegawczego” – poinformował Instytut. Dodał, że w najbliższym czasie możliwe są kolejne wahania i wzrosty.

W środę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1. i 2. stopnia przed silnym wiatrem, zawiejami i zamieciami śnieżnymi oraz ostrzeżenia hydrologiczne 2. stopnia dla Wybrzeża i morskich wód wewnętrznych RP.

źródło/ fot. PAP

Zobacz podobne

Pierwszy komercyjny rejs kontenerowy dolną Wisłą

MZ

Nowe nabrzeże postojowe w Trzebieży prawie gotowe

BS

USA/ Departament Stanu ogłosił nowe sankcje w związku z Nord Stream 2

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie