Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

IMGW: na Bałtyku porywy wiatru do 101 km/h

W nocy porywy wiatru na Bałtyku dochodziły do 101 km/h, wzdłuż Wybrzeża najsilniej wiało w Łebie, 83 km/h – podało w czwartek nad ranem IMGW. Wśród morskich stacji wodowskazowych największe do tej pory wzrosty poziomu morza odnotowano we Władysławowie.

IMGW przekazało na Twitterze, że w ciągu ostatnich 3 godzin najmocniej wiało na Bałtyku – dane z platformy PetroBaltic Beta wskazują na porywy dochodzące do 28 m/s, czyli ok. 101 km/h. Wzdłuż Wybrzeża najsilniej wiało w Łebie: 23 m/s, czyli prawie 83 km/h.

„Wśród stacji wodowskazowych morskich, największe do tej pory wzrosty poziomu morza nastąpiły we Władysławowie. Stan wody wzrósł do strefy wody wysokiej i zabrakło 5 cm do przekroczenia stanu ostrzegawczego” – poinformował Instytut. Dodał, że w najbliższym czasie możliwe są kolejne wahania i wzrosty.

W środę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1. i 2. stopnia przed silnym wiatrem, zawiejami i zamieciami śnieżnymi oraz ostrzeżenia hydrologiczne 2. stopnia dla Wybrzeża i morskich wód wewnętrznych RP.

źródło/ fot. PAP

Zobacz podobne

Wystawa „Jak skała na morzu. Polskość Pomorza” w siedzibie MI

BS

Przeładunki w Porcie Szczecin

BS

MON: nieprawda, że rosyjski okręt przekroczył polskie wody terytorialne

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie