Polski Portal Morski
Ważne Żegluga

PŻB rozpoczęła proces pozyskania nowego promu

Polska Żegluga Bałtycka rozpoczęła proces pozyskania nowego promu – poinformował PAP wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Dodał, że armator jest „w trakcie podpisywania listu intencyjnego”.

„Polska Żegluga Bałtycka jest w trakcie podpisywania listu intencyjnego na pozyskanie nowego promu” – powiedział Gróbarczyk.

Kołobrzeski armator promowy Polska Żegluga Bałtycka otrzymał od Skarbu Państwa wsparcie w wysokości 140 milionów złotych na zakup nowego promu pod koniec grudnia ubiegłego roku.

Jak na początku stycznia informował resort infrastruktury, pozyskanie kolejnej jednostki dla PŻB ma potrwać do końca 2023 r.

„Mam nadzieję, że stanie się to zdecydowanie wcześniej, ale nie naciskamy, bo wiemy, że ten proces jest długi” – powiedział PAP Gróbarczyk.

Wyjaśnił, że promów, które można na rynku pozyskać nie jest zbyt dużo, ponadto jakość tych promów pozostawia dużo do życzenia. „W związku z czym trzeba dosłownie zjechać cały świat, mieć umowy z brokerami, aby pozyskać odpowiedni prom, który będzie spełniał wymagania, a przede wszystkim będzie w należytym stanie technicznym” – dodał.

źródło PAP/ fot. Polferries

Zobacz podobne

Inwestycje w przyszłość Portu Gdynia – nowe falochrony

AB

Próby morskie ORP Mewa

KM

Złote Lata Polskiej Żeglugi Morskiej

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie