Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Porty

Rok 2021 w Porcie Gdańsk

Za nami 2021 rok. Dla Portu Gdańsk był to rok rekordowy z najwyższymi przeładunkami w historii – 53,2 mln ton. A, jako że port nigdy nie zasypia, działo się tu bardzo dużo i to na wielu płaszczyznach.

Porównując osiągnięcia Portu Gdańsk  w 2021 roku na tle innych portów na kontynencie – Port Gdańsk awansował na 18 pozycję w Europie i utrzymał 3 miejsce na podium w przeładunkach ogółem wśród portów bałtyckich.

Należy podkreślić, że ten rekord udało nam się osiągnąć w trakcie trwającego procesu inwestycyjnego. Port nigdy nie zasypia. Choć inwestycje szły pełną parą, operatorzy realizowali swoje przeładunki – podkreśla Łukasz Greinke. – Wynik, który osiągnęliśmy w roku ubiegłym, cieszy nas, ale nie satysfakcjonuje. Mamy bowiem bardzo duże aspiracje, chcemy być jednym z największych portów w Europie. Interesuje nas miejsce w pierwszej dziesiątce. Jestem przekonany, że kolejne nasze inwestycje, które będziemy realizowali już niebawem, pozwolą nam w ciągu dwóch – trzech lat zamiast piątki z przodu, osiągnąć szóstkę, a w kolejnych pięciu latach – siódemkę.

Wśród inwestycji zrealizowanych w zeszłym roku należy wymienić rozbudowę sieci drogowej i kolejowej.

Z kolei jeśli chodzi o najciekawsze przeładunki jakie miały miejsce w gdańskim porcie, to należy wspomnieć o przeładunku pojazdów i ciężkiego sprzętu dla US Army czy o załadunku ogromnej suwnicy Goliath.

Zobaczcie sami co jeszcze się działo , te i wiele innych działań można zobaczyć w krótkim filmie, gdzie Port Gdańsk przedstawia najważniejsze wydarzenia minionego roku.

źródło Gdańsk.pl, Port Gdańsk/ fot. Port Gdańsk/ mat. filmowy Port Gdańsk

Zobacz podobne

PERN zwiększa efektywność i bezpieczeństwo przeładunków w hubie paliw w Dębogórzu

BS

Problemem gazyfikacji jest budżet. PSG musi robić to, co przynosi pieniądze

JJ

Nowela OZE: Prosumenci dopłacą za magazynowanie energii w sieci, ale później

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie