Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo Porty

MI: powstanie zespół ds. wypracowania porozumienia na rzecz funkcjonowania i rozwoju portów morskich

Ministerstwo Infrastruktury podjęło decyzję o powołaniu zespołu ds. wypracowania porozumienia sektorowego na rzecz funkcjonowania i rozwoju polskich portów morskich o znaczeniu regionalnym i lokalnym – przekazał z-ca dyr. Departamentu Gospodarki Morskiej w resorcie infrastruktury Paweł Krężel.

„Celem tego porozumienia jest zapewnienie lepszej koordynacji działań podejmowanych przez interesariuszy w tych małych portach” – wyjaśnił podczas posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki i Żeglugi Śródlądowej zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki Morskiej w Ministerstwie Infrastruktury Paweł Krężel.

Jak dodał, „porty i przystanie morskie to nie tylko ogniwa stricte gospodarcze, ale też m.in. społeczne i obronne. Uczestniczą one w wymianie handlowej, obsługiwane jest w nich rybołówstwo, żeglarstwo i żegluga pasażerska, jak również tworzą warunki do prowadzenia produkcji stoczniowej czy też stacjonowania jednostek straży granicznej czy marynarki wojennej”.

Krężel zaznaczył też, że 17 stycznia „przekazano do konsultacji z interesariuszami, gminami, zarządami portów projekt zarządzenia Ministra Infrastruktury ws. powołania takiego zespołu z prośbą o przekazanie stanowisk w ciągu 30 dni”.

Ministerstwo Infrastruktury oczekuje do połowy lutego przekazania stanowisk w tej sprawie. Zespół ma ruszyć w marcu.

źródło PAP/ fot. archiwum

Zobacz podobne

W Porcie Gdynia Prezydent odebrał sprzęt dla Wojska Polskiego

KM

Trzecia w tym roku dostawa LNG dotarła do Świnoujścia

AB

Na horyzoncie Żeglarski Puchar Trójmiasta 2024. Rejestracja załóg rusza 1 marca!

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie