Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie Żegluga

Ełk chce kształcić szkutników

Władze Ełku chcą, by w mieście powstały branżowe klasy kształcące szkutników; informacja w tej sprawie pojawiła się na stronach internetowych miasta. W Ełku działa stocznia, która produkuje jachty, ale brakuje jej fachowców.

Władze Ełku na stronach internetowych miasta poinformowały, że „podjęte zostały już działania mające na celu utworzenie od września 2022 roku nowego kierunku kształcenia w ełckiej szkole branżowej (szkoła I stopnia) w klasie wielozawodowej w Zespole Szkół nr 1. Natomiast od września 2023 również w technikum (szkoła II stopnia)”. „Planowane są też wdrożenia kursów doszkalających dla dorosłych w Centrum Kształcenia Zawodowego w Ełku” – dodano.

W każdej z tych szkół mieliby się kształcić szkutnicy. Miasto zapowiedziało, że przedstawiciele stoczni będą odwiedzali szkoły, także podstawowe, by namawiać uczniów i rodziców do kształcenia młodzieży w tym kierunku.

Od dwóch lat w Ełku działa stocznia, która produkuje jachty o długości 4,6 i 10 m. Dotąd wyprodukowano blisko 700 łodzi, które pływają po wodach całego świata. Stocznia zatrudnia blisko 300 osób i zamierza przyjąć do pracy kolejnych fachowców, których jednak na Mazurach brakuje.

źródło pap, fot. https://www.stocznia.saxdor.com/

Zobacz podobne

120 dostawa LNG dotarła do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu

AB

Stocznia Partner wybudowała statek do przewozu konstrukcji wielkogabarytowych.

BS

101 lat temu powstała Stocznia Marynarki Wojennej

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie