Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski Stocznie Ważne

Postępy na budowie doku dla Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” w Szczecinie

Segment w całości zbudowany w Stoczni Szczecińskiej „Wulkan”  jest gotowy do transportu, czyszczenia i malowania.

Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to planowany jest wyjazd konstrukcji z hali w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Najwyższy czas rozpocząć budowę zestawów pod kolejny segment. Jeszcze ‘tylko’ pięć.

Morska Stocznia Remontowa „GRYFIA” podpisała kontrakt na budowę nowego doku o konstrukcji monolitycznej, zostanie on zaprojektowany i wybudowany w Szczecinie, będzie to dok nr 8. Zakres całego projektu obejmuje budowę nowego, największego w regionie zachodniopomorskim doku pływającego, przy jednoczesnej modernizacji infrastruktury hydrotechnicznej umożliwiającej posadowienie takiego doku i rozpoczęcie normalnej eksploatacji.

Nowy dok będzie posadowiony w miejscu starego doku nr 1 wycofanego z eksploatacji. Dzięki zrealizowaniu takiego projektu możliwe będzie między innymi remontowanie: promów typu ro-pax eksploatowanych w rejonie Morza Bałtyckiego i Północnego, jednostek specjalistycznych, takich jak np. do przewozu propylenu i polipropylenu oraz zapewnienie możliwości obsługi i naprawy jednostek wpływających do Portu Szczecin – Świnoujście po pogłębieniu toru wodnego do 12,5 m.

Nowego dok nr 8 będzie miał długość całkowitą-ok. 235,6 m i szerokość zewnętrzna -47,3 m, nośność doku wynosić będzie ok. 27000 ton.

źródło/ fot. MSR Gryfia

Zobacz podobne

Polskie wyposażenie na belgijskich i niderlandzkich okrętach przeciwminowych

JJ

żeglarstwo – Chamera: trzeba mieć świadomość, że to najważniejsza impreza w życiu

BS

TOGETAIR: moc offshore prawdopodobnie przekroczy 11 GW zakładane w PEP2040

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie