Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski Stocznie Ważne

Postępy na budowie doku dla Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” w Szczecinie

Segment w całości zbudowany w Stoczni Szczecińskiej „Wulkan”  jest gotowy do transportu, czyszczenia i malowania.

Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to planowany jest wyjazd konstrukcji z hali w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Najwyższy czas rozpocząć budowę zestawów pod kolejny segment. Jeszcze ‘tylko’ pięć.

Morska Stocznia Remontowa „GRYFIA” podpisała kontrakt na budowę nowego doku o konstrukcji monolitycznej, zostanie on zaprojektowany i wybudowany w Szczecinie, będzie to dok nr 8. Zakres całego projektu obejmuje budowę nowego, największego w regionie zachodniopomorskim doku pływającego, przy jednoczesnej modernizacji infrastruktury hydrotechnicznej umożliwiającej posadowienie takiego doku i rozpoczęcie normalnej eksploatacji.

Nowy dok będzie posadowiony w miejscu starego doku nr 1 wycofanego z eksploatacji. Dzięki zrealizowaniu takiego projektu możliwe będzie między innymi remontowanie: promów typu ro-pax eksploatowanych w rejonie Morza Bałtyckiego i Północnego, jednostek specjalistycznych, takich jak np. do przewozu propylenu i polipropylenu oraz zapewnienie możliwości obsługi i naprawy jednostek wpływających do Portu Szczecin – Świnoujście po pogłębieniu toru wodnego do 12,5 m.

Nowego dok nr 8 będzie miał długość całkowitą-ok. 235,6 m i szerokość zewnętrzna -47,3 m, nośność doku wynosić będzie ok. 27000 ton.

źródło/ fot. MSR Gryfia

Zobacz podobne

KE zatwierdziła polski program o wartości 22,5 mld euro wspierający morskie farmy wiatrowe

AB

Wielka Brytania składa wniosek o wejście do porozumienia handlowego na Pacyfiku

KD

Saperzy, którzy zneutralizowali Tallboya, uhonorowani!

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie