Polski Portal Morski
Aktualności Porty Ważne

Terminal LPG w polickim porcie

Budowa terminalu gazu LPG w polickim porcie to będzie duża inwestycja – ocenia pomysł prezes Morskiego Portu Police Andrzej Łuc.

Zakłady Chemiczne i Orlen Paliwa podpisały już list intencyjny w tej sprawie. Jak mówi Łuc, to dobra lokalizacja. – Ponieważ to miałoby nam umożliwić zintensyfikowanie przeładunków w porcie, czyli jeszcze większa liczba statków, która docierałaby do Polic i była przeładowywana. Cieszymy się, że tak ważny i przewidywalny partner, jakim jest Orlen chce się usadowić w tym miejscu – podkreślił Andrzej Łuc.

Terminal orlenowski wykorzystywałby nabrzeże wybudowane dla potrzeb Polimerów Police.

– Właśnie kończone nabrzeże dalbowe, w ramach powstania gazoportu, miałoby służyć zarówno do obsługi Polimerów Police, jak i docelowo miałoby obsłużyć nowy terminal, który chciałby tu usadowić Orlen – tłumaczy Łuc.

Budowa portowej części polimerów polickich się kończy. Terminal gazu wraz z nabrzeżem jest już gotowy w 85 procentach.

źródło/ fot. Radio Szczecin

Zobacz podobne

Marynarze wywalczyli największą liczbę złotych medali w pływaniu

PL

2. Kongres Wodny. Wrocław 2023. Przyszłość rozegra się w walce o wodę!

KM

200 podmiotów podpisało porozumienie sektorowe ws. rozwoju offshore

BS

3 komentarze

Ray 13 lutego 2022 at 19:33

Świetny pomysł, Orlen aby stać się jednym z europejskich liderów energii musi również inwestowac w LNG, trzymam kciuki za powodzenie.

Odpowiedz
Taki jeden 7 lutego 2022 at 11:18

Szanowni Redaktorzy,
Czy jesteście pewni że przekazywane przez Was informacje są prawdziwe? Jeśli tak, to powstawanie Terminala LNG jest sensacyjną wiadomością i powinna zostać ogłoszona zdecydowanie szerzej.

Odpowiedz
Redakcja Polska Morska 14 lutego 2022 at 09:16

Szanowny Czytelniku,
Przekazywane przez nas wszystkie informacje oraz wiadomości są zawsze rzetelne i prawdziwe. Każdą informację mamy zawsze sprawdzoną i potwierdzoną.
Pozdrawiamy,
Redakcja Polska Morska!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie