Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

PGNiG: Venture Global LNG z zezwoleniem na załadunek LNG w terminalu Calcasieu Pass

Amerykański koncern Venture Global LNG otrzymał zezwolenie na pierwszy załadunek LNG w terminalu Calcasieu Pass – przekazała w poniedziałek spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Zwrócono uwagę, że dostawy z tego terminalu będzie od przyszłego roku odbierać PGNiG.

Jak wskazała spółka PGNiG w poniedziałkowym wpisie na Twitterze, Venture Global LNG otrzymał zezwolenie na pierwszy załadunek LNG w terminalu Calcasieu Pass. „Od 2023 r. dostawy z tego terminalu będzie odbierać PGNiG w ramach jednego z kontraktów na zakup gazu z USA (1,5 mln ton LNG rocznie)” – przypomniano.

Według poniedziałkowej informacji agencji Reutera, amerykański koncern Venture Global LNG otrzymał w piątek zezwolenie od federalnych organów nadzoru energetycznego na załadunek LNG na pierwszy tankowiec w terminalu eksportowym Calcasieu Pass LNG w Luizjanie.

Dodano, że w poniedziałek wpłynął do terminali tankowiec Yiannis. Według danych firmy Refinitiv, na które powołuje się agencja, „to prawdopodobnie pierwszy tankowiec, który odbierze ładunek z tego obiektu”. Informacji tej nie potwierdzili przedstawiciele Venture Global – zastrzegła agencja.

Zgodnie z cytowanymi przez agencję informacjami Refinitiv, obiekt Calcasieu rozpoczął produkcję LNG około 19 stycznia br.

Według agencji, Venture Global instaluje w Calcasieu 18 modułowych urządzeń skraplających skonfigurowanych w dziewięciu blokach, by produkować rocznie ok. 10 mln ton LNG. Analitycy szacują koszt budowy obiektu na ok. 4,5 mld dol.

źródło PAP/ fot. shutterstock

Zobacz podobne

Paczki m.in. od Portu Szczecin- Świnoujście w ramach akcji Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach dotarły na Litwę

Pio Su

Polferries zacieśnia współpracę z Uniwersytetem Morskim w Gdyni

BS

Szczecin: obchody 40. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie