Polski Portal Morski
Aktualności Porty Środowisko

Plaża w okolicach kołobrzeskiego portu będzie szersza

Rozpoczyna się inwestycja polegająca na odbudowie morskiego brzegu. Chodzi o 500-metrowy odcinek plaży położony pomiędzy kołobrzeskim portem i molo.

Po zimowych sztormach, morze zabrało piach z brzegu. Inwestycję w tym miejscu rozpoczyna Urząd Morski w Szczecinie, a Ewa Wieczorek, rzecznik tej instytucji tłumaczy, że plaża zostanie odbudowana, dzięki piachowi pobranemu z dna Bałtyku.

– Pogłębiarka znajdująca się kilkanaście kilometrów od plaży pobiera ten piasek z dna morskiego. System rurociągów, połączonych z tą pogłębiarką, wyrzuca ten piasek na plażę, gdzie jest równomiernie rozprowadzany – mówi Wieczorek.

Wszystkie prace powinny zakończyć się w ciągu kilku tygodni. Plaża będzie więc dostępna w czasie sezonu, lecz obecnie spacerujący morskim brzegiem, powinni liczyć się z tymczasowym zamykaniem jej poszczególnych fragmentów. Inwestycja warta jest 2 mln zł.

źródło Radio Szczecin/ fot. Youtube

Zobacz podobne

Rosja/ W europejskiej części kraju rozpoczęły się ćwiczenia z udziałem 1,5 tys. żołnierzy

KM

Statek z 55 tys. ton nawozów od marca przebywa w Zatoce Ryskiej przez sankcje

KM

Stocznia Gryfia. Trwa budowa głębi dokowej

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie