Polski Portal Morski
Aktualności

Pożar statku handlowego w pobliżu Azorów

Jednostki ratownictwa morskiego Portugalii prowadzą w środę u wybrzeży Azorów akcję gaszenia pożaru, jaki wybuchł na statku handlowym Felicity Ace pływającym pod banderą Panamy. Według portugalskich mediów ogień pojawił się w ładowni.

Jak ustaliła lizbońska telewizja SIC Noticias po południu rozpoczęto ewakuację z płonącego statku ponad 20 członków załogi. Stacja powołująca się na władze portugalskiego ratownictwa morskiego zastrzegła jednak, że wciąż nie jest znana dokładna liczba przebywających na jednostce osób.

Telewizja przypomniała, że zbudowany w 2005 roku statek jest wyspecjalizowany do przewozu pojazdów.

Zgodnie z informacjami służb ratowniczych w akcji gaszenia pożaru bierze udział co najmniej pięć jednostek, a także śmigłowce portugalskich sił zbrojnych.

Do zdarzenia doszło w odległości około 170 km na południe od wyspy Faial, wchodzącej w skład atlantyckiego archipelagu Azorów.

Według portugalskich mediów statek Felicity Ace wypłynął z ładunkiem samochodów z niemieckiego portu Emden do amerykańskiego Davisville.

Statek Felicity Ace transportował dużą liczbę Porsche i Volkswagenów między Niemcami a USA.

źródło PAP/ fot. wikimedia commons

Zobacz podobne

Dzień Marynarza Rzecznego 2023

AB

PGE wyłoniła doradcę finansowego do aranżacji i pozyskania finansowania dla budowy morskich farm wiatrowych Baltica 2 i Baltica 3

JJ

„Joint Warrior” – z północy na południe. Najważniejsze ćwiczenia morskie NATO

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie