Polski Portal Morski
Odwierty Poszukiwawcze PGNIG
Aktualności

Majewski: w tym roku PGNiG planuje rozpocząć odwierty poszukiwawcze w obwodzie lwowskim

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo planuje w tym roku uruchomienie odwiertów poszukiwawczych na złożu w obwodzie lwowskim, którego 85 proc. kupił w ubiegłym roku – powiedział prezes PGNiG Paweł Majewski we wtorek w Programie I Polskiego Radia.

„Nabyliśmy w ubiegłym roku 85 proc. w złożu w obwodzie lwowskim, przy samej granicy, to jest naturalna kontynuacja naszych złóż przemyskich. Przymierzamy się do uruchomienia odwiertów poszukiwawczych. To jest planowane na ten rok” – powiedział prezes PGNiG. „Obserwujemy obecną sytuację z niepokojem, ale prace są kontynuowane” – dodał.

Prezes spółki gazowej odpowiadał także na pytania o to, jaka jest skala dostaw gazu ze strony PGNiG na Ukrainę.

„Takie działania są prowadzone, choćby w tym roku, ale i w latach ubiegłych były realizowane dostawy gazu na Ukrainę. To nie są ilości, które Ukrainie zapewnią bezpieczeństw gazowe w pełnej skali, bo są ograniczenia infrastrukturalne, poza tym PGNiG w pierwszej kolejności zabezpieczamy interes polskich dostawców gazy. Więc ilości nie są duże” – powiedział. „Pewne ilości zabezpieczamy i w tym roku miała miejsce transakcja, kiedy amerykańskie LNG zaimportowane przez Świnoujście trafiło na Ukrainę” – wskazał prezes PGNiG.

Na początku lutego PGNiG informowało o zakupie ładunku amerykańskiego LNG, który po regazyfikacji miał trafić poprzez polski system gazociągów na Ukrainę. Odbiorcą gazu jest ukraiński partner PGNiG – firma ERU Europe. To druga tego typu dostawa zorganizowana przez obie firmy.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA to spółka giełdowa, zajmująca się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu, a także, poprzez kluczowe spółki, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej. W Polsce PGNiG jest największym importerem i dostawcą gazu ziemnego

źródło PAP/ fot.PGNiG

Zobacz podobne

Pożegnanie okrętu ORP Iskra

BS

Centrum Szkoleniowe Offshore otwarto na Politechnice Morskiej

BS

Pogłębienie toru wodnego jako inwestycja przyjazna środowisku

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie