Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Konfikt rosyjsko – ukraiński a dostawy ropy do Polski

Transport rosyjskiej ropy naftowej dostarczanej do Polski rurociągiem „Przyjaźń”, tranzytem przez Białoruś, odbywa się zgodnie z harmonogramem – poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka PERN Katarzyna Krasińska.

„Transport ropy naftowej rurociągiem z kierunku wschodniego do Polski odbywa się zgodnie z harmonogramem tłoczeń” – powiedziała w czwartek PAP rzeczniczka PERN Katarzyna Krasińska. Jak dodała, „PERN monitoruje sytuację na bieżąco i jest przygotowany na każdy scenariusz”.

„Polska dysponuje odpowiednimi zapasami surowca i zdywersyfikowanymi, różnorodnymi, źródłami dostaw ropy naftowej” – podkreśliła jednocześnie rzeczniczka PERN.

PERN to państwowy podmiot, strategiczny dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, zarządzający m.in. na terenie naszego kraju rurociągami tłoczącymi ropę naftową do rafinerii PKN Orlen w Płocku oraz Grupy Lotos w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech oraz posiadający bazy magazynowe surowca i paliw.

W czwartek kolumny rosyjskich wojsk przekroczyły wschodnie, północne oraz południowe granice Ukrainy. W nocy ze środy na czwartek Rosja rozpoczęła ostrzał ukraińskich miast. Celem agresji stały się m.in. Kijów, Charków oraz znajdujące się w obwodzie lwowskim obiekty wojskowe.

źródło PAP/ fot. Shutterstock

Zobacz podobne

„FT”: NATO przeprowadziło pierwszą debatę poświęconą wyłącznie Tajwanowi

JK

Ustawowe nicnierobienie

KM

Gmach Poczty Morskiej odzyska blask! Ten budynek znany jest głównie od strony wody.

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie