Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Ukraina/ Straż: Rosjanie porwali dwa ukraińskie statki z cywilną załogą

Rosyjska marynarka wojenna porwała dwa ukraińskie statki z cywilną załogą – podała w niedzielę ukraińska państwowa straż graniczna. Na pokładach jest prawie 50 ludzi.

„Wczoraj (w niedzielę) po ogłoszeniu +operacji antyterrorystycznej+ w północno-zachodniej części Morza Czarnego okręty rosyjskiej marynarki wojennej porwały kolejne dwa cywilne ukraińskie statki” – napisała straż.

„Rosyjskie wojskowe okręty po raz kolejny poważnie naruszają normy międzynarodowego prawa morskiego i pod pozorem ogłoszonej przez nich operacji antyterrorystycznej dokonały pirackiego przejęcia dwóch statków pod ukraińską banderą z prawie 50 cywilnymi członkami załogi” – przekazano.

Według straży porwano statki „Afina” i „Pryncesa Nikol”. Dzień wcześniej informowano o porwaniu przez te same okręty statku „Sapfir”, który wyruszył w stronę Wyspy Węży z misją humanitarną. 

Źródło/fot.: PAP

Zobacz podobne

Szpital Unii Lubelskiej zakupi sprzęt do szybszego wykrywania COVID-19, dzięki ZMPSiŚ, PT i MSR Gryfia.

Autor

Na straży czystych rzek. Ruszają kontrole Wód Polskich

BS

Europosłowie krytykują w PE budowę gazociągu Nord Stream 2 i apelują o jej zatrzymanie

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie