Polski Portal Morski
Aktualności

Bezpłatne bilety Stena Line dla Ukraińców

Przewoźnik promowy Stena Line jest zaniepokojony skutkami konfliktu na Ukrainie i chce pomóc jej mieszkańcom szukającym schronienia w innych krajach. Od dzisiaj, 28 lutego oferuje Ukraińcom oraz zarejestrowanym organizacjom charytatywnym i humanitarnym – bezpłatny transport swoimi promami.

Od poniedziałku, 28 lutego pasażerowie z Ukrainy mogą rezerwować darmowe bilety na wszystkie linie Stena Line, ale przede wszystkim na tę z Gdyni do szwedzkiej Karlskrony. Osoby te otrzymują rezerwacje na pierwszy dostępny rejs – w takim zakresie, na jaki pozwala bezpieczeństwo i pojemność jednostek.

Obywatele Ukrainy, którzy chcą skorzystać z bezpłatnego transportu muszą posiadać ważny paszport i okazać go w porcie.

Stena Line oferuje również bezpłatny transport zarejestrowanym organizacjom charytatywnym i humanitarnym, których celem jest wspieranie ludzi na Ukrainie.

– Udzielimy pomocy w takim zakresie, na ile tylko pozwolą względy bezpieczeństwa i nasze możliwości przewozowe – informuje na swoim facebookowym profilu przewoźnik Stena Line.

Jak dokonać rezerwacji?

Obywatele z Ukrainy mogą rezerwować bezpłatne bilety pod numerem telefonu: + 48 58 660 92 00 lub osobiście w kasach na terminalu przy ul. Kwiatkowskiego 60 w Gdyni . Mogą również kontaktować się z firmą za pośrednictwem Facebooka.

Całkowity koszt przejazdu promem oraz opłat rezerwacyjnych ponosi Stena Line.

Źródło: https://www.gdynia.pl/gdynia-dla-ukrainy,8623/bezplatne-bilety-stena-line-dla-ukraincow-i-organizacji-pomocowych,563558

Fot.: mat. prasowe

Zobacz podobne

Czwarta dostawa LNG dla PGNiG do Kłajpedy

KM

Ratownicy kontynuują akcję poszukiwawczą na Bałtyku

KM

33 lata Straży Granicznej

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie