Polski Portal Morski
Aktualności

Płonący od połowy lutego samochodowiec, zatonął z czterema tysiącami samochodów

Na Atlantyku zatonął we wtorek statek “Felicity Ace”, na którym 16 lutego wybuchł pożar, podały władze portu na portugalskiej wyspie Faial, w pobliżu, której doszło do tragicznego zdarzenia. Jednostka przewoziła ponad 4000 luksusowych pojazdów wyprodukowanych przez Grupę Volkswagen.

Na pokładzie jednostki, która zatonęła w pobliżu archipelagu Azorów, były m.in. pojazdy marek VW, Porsche, Audi, Bentley i Lamborghini.

Z szacunków ubezpieczeniowej firmy Russell Group wynika, że wartość przewożonego statkiem z niemieckiego Emden do amerykańskiego portu Davisville przekraczała 400 mln dolarów.

Statek płynący pod banderą Panamy zgłosił portugalskim władzom morskim informację o pożarze rano 16 lutego, kiedy znajdował się około 170 km na południe od azorskiej wyspy Faial. W ciągu kolejnej doby przeprowadzono udaną akcję ewakuacji 22 członków załogi. Po kilku dniach służby zakończyły gaszenie pożaru, pozostawiając tlącą się jednostkę na pełnym morzu.

Źródło: PAP Fot.: Getty Images

Zobacz podobne

Port w Policach w przełomowym etapie rozwoju!

AB

Umiera Komandor Dąbrowski – Bohater Westerplatte

MZ

Wycieczkowiec „Balmoral” nie zawinie do Szczecina

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie