Polski Portal Morski
Aktualności

GAZ-SYSTEM zakończył sukcesem XII Edycję Funduszu Naturalnej Energii

W tegorocznej edycji konkursu grantowego Fundusz Naturalnej Energii wpłynęło ponad 300 wniosków, spośród których spółka wyłoniła 42 laureatów. Łączna wartość przekazanych przez GAZ-SYSTEM grantów finansowych przekroczy 400 000 zł.

„327 projektów zgłoszonych na konkurs przerosło nasze oczekiwania. Z przyjemnością i satysfakcją obserwujemy rosnące  z roku na rok zainteresowanie konkursem.  Wnioskujący o dofinansowanie zaskakują Jury konkursu coraz ciekawszymi pomysłami. Wspieramy laureatów konkursu w realizacji ich nowych, odważnych i innowacyjnych projektów. Wyjątkowa frekwencja uczestników tej edycji funduszu potwierdza, że GAZ-SYSTEM prowadząc programy społeczne, umożliwia realizację projektów ważnych dla ochrony środowiska i edukacji ekologicznej” – powiedziała Iwona Dominiak, Rzecznik Prasowy GAZ-SYSTEM.

XII edycja Funduszu Naturalnej Energii odbyła się pod patronatem honorowym Ministra Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Partnerem społecznym konkursu została Fundacja Nasza Ziemia. Konkurs skierowany był m.in. do samorządów, placówek edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych działających na terenie 6 województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego i zachodniopomorskiego. Poszanowanie wody i energii, wyzwania związane ze zmianami klimatu i zachowanie bioróżnorodności, to tematy z jakimi zmierzyli się uczestnicy konkursu.

„Jako Fundacja realizująca działania dla środowiska naturalnego, jesteśmy pod wrażeniem różnorodności pomysłów na ekologiczne projekty w tegorocznej edycji Funduszu Naturalnej Energii. Najcenniejsze dla nas były te projekty, które zostaną w społeczności lokalnej na dłużej, takie jak na przykład zagospodarowanie deszczówki poprzez instalowanie zbiorników retencyjnych, czy  tworzenie ogrodów deszczowych. Cieszą nas również zgłoszone do konkursu projekty na tworzenie ogrodów i łąk kwietnych, a nawet mini hodowle dżdżownic. Najliczniej swoje projekty zgłosiły szkoły i  przedszkola, ale też wiele ciekawych pomysłów miały  koła gospodyń wiejskich, domy kultury, ochotnicze straże pożarne, czy organizacje pozarządowe. Najwięcej wniosków tym razem wpłynęło z województwa mazowieckiego, bo aż 84” – powiedziała Beata Butwicka, Prezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia, partnera społecznego konkursu.

W XII edycji konkursu Jury nagrodziło 42 projekty, a 3 najlepsze wyróżniło za innowacyjne rozwiązania i kreatywność, przyznając dodatkowe kwoty dofinansowania na rozwój inicjatyw i zakup pomocy dydaktycznych:

I miejsce i 18 000 zł całego dofinansowania dla Przedszkola Nr 8 w Piasecznie na realizację i rozwój projektu „Ogród czterech żywiołów – przyrodnicze centrum zdrowia, nauki i relaksacji”.

II miejsce i 17 000 zł całego dofinansowania dla Fundacji Szkoła z Charakterem im. Edyty Stein w Gliwicach na realizację i rozwój projektu „Elektryczność z wiatru i wody”.

III miejsce i 16 000 zł całego dofinansowania dla Stowarzyszenie Sportownia Poręba na realizację i rozwój projektu „Przystanek Natura”. 

Gratulujemy wszystkim 42 laureatom XII edycji konkursu Fundusz Naturalnej Energii. Pełna lista laureatów znajduje się pod linkiem: https://www.gazsystemdlanatury.pl/o-konkursie/

Więcej informacji o Funduszu Naturalnej Energii można znaleźć na stronie konkursu: www.gazsystemdlanatury.pl oraz na profilu FB/FunduszNaturalnejEnergii.

Źródło/ fot.GAZ-SYSTEM

Zobacz podobne

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. podjął decyzję o odwołaniu prezesa Łukasza Greinke

BS

Min. Moskwa: konsekwentna polityka dywersyfikacyjna zapewniła Polsce bezpieczeństwo

AZ

Postęp prac przy pogłębieniu toru wodnego Szczecin-Świnoujście

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie