Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Ukraina/ Ukrinform: rosyjskie okręty wojenne zawróciły spod Odessy na Krym

skadry rosyjskiej Floty Czarnomorskiej zawróciły w kierunku Półwyspu Tarchankuckiego i jeziora Donuzław na Krymie – poinformowała w czwartek agencja Ukrinform za rzecznikiem sztabu operacyjnego odeskiej regionalnej administracji wojskowej Serhijem Bratczukiem.

„Obecnie eskadry rosyjskiej Floty Czarnomorskiej zawróciły w kierunku Półwyspu Tarchankuckiego i jeziora Donuzław. Nie wiadomo, co dokładnie zamierzają zrobić (…)” – przekazał ukraiński rzecznik w nagraniu opublikowanym na Facebooku:

(https://www.facebook.com/sergey.bratchuk/posts/2294040794071143).

Z informacji Bratczuka wynika, że rosyjskie ataki udało się odeprzeć w kilku miejscach – „w Chersoniu, Mikołajowie, Krzywym Rogu, Wozniesiensku i Nowoworoncowce w obwodzie Chersońskim”.

„Stwierdzamy efektywną pracę naszego systemu obrony przeciwlotniczej i sił powietrznych. W ciągu ostatnich czterech dni strąciliśmy cztery myśliwce Su-25 i dwa wrogie śmigłowce” – mówił rzecznik. „W tym samym czasie, notujemy wśród rosyjskich okupantów coraz więcej przypadków dezercji i kradzieży” – relacjonował.

źródło PAP/ fot.Wikipedia

Zobacz podobne

Do oceanów w wyniku pandemii trafiło 25 tys. ton tworzyw sztucznych

KM

Maszyna do drążenia tunelu pod Świną przypłynie do Świnoujścia już w październiku!

Autor

PGE rozpoczyna pomiary wietrzności dla elektrowni wiatrowej Baltica 1

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie