Polski Portal Morski
Aktualności Extra

IV edycja Programu Szkoleniowego I Love Poland

Od niedzieli startuje nabór zgłoszeń do IV edycji Programu Szkoleniowego przy projekcie „I Love Poland”. Laureaci w 5-cio osobowych grupach będą mieli wyjątkową szansę wzięcia udziału w praktycznych szkoleniach pod okiem załogi I Love Poland na światowej klasy jachcie trzeciej generacji typu Volvo Open 70.

Szkolenia praktyczne odbędą się na Bałtyku, a celem zgrupowania jest wyłonienie żeglarzy, którzy wystartują wraz z załogą I Love Poland w lokalnych regatach na Morzu Bałtyckim w tym roku.

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ
13-27.03.2022 – nabór zgłoszeń
31.03.2022 – wyłonienie 40 najlepszych kandydatur
3.04.2022 – wideokonferencje z kandydatami
6.04.2022 – ocena Kapituły i wyłonienie 15 najlepszych kandydatów
8.04.2022 – ogłoszenie laureatów
22-24.04.2022 – zgrupowanie szkoleniowe w Narodowym Centrum Żeglarstwa (szkolenie z ratownictwa morskiego, warsztaty komunikacji, panel dyskusyjny z załogą ILP)
9-27.05.2022 – praktyki na jachcie Volvo Open 70 na Bałtyku (w podziale na 5-osobowe grupy i trzy turnusy)

CEL
Nadrzędnym celem Programu Szkoleniowego jest stworzenie możliwości kontynuacji kariery sportowej dla polskich żeglarzy regatowych. Pośrednim celem jest wybranie spośród uczestników Programu żeglarzy, którzy po odpowiednim przeszkoleniu mogliby się stać częścią stałej bądź lotnej załogi regatowej jachtu „I LOVE POLAND”. Dodatkowo poprzez zaproponowany cykliczny Program całościowo zostaje wspierane oraz promowane polskie żeglarstwo oceaniczne.

HISTORIA
Trzy wcześniejsze edycje Programu Szkoleniowego zakończyły się dużym sukcesem – nadesłanych zostało ponad 900 aplikacji. Wyłoniono z nich 29 laureatów, którzy w nagrodę wzięli udział w praktykach na jachcie klasy Volvo Open 70. W stałej załodze „I LOVE POLAND” na krótsze lub dłuższe okresy od czasu I edycji znalazło się łącznie kilkanaście osób. Załoga, w skład której wchodzili laureaci, z sukcesami reprezentowała Polskę w 2020 roku podczas takich regat jak RORC Caribbean 600, Heineken Regatta czy Rolex Middle Sea Race, w 2021 roku podczas Gotland Runt, B8 Race, RORC Fastnet Race i Rolex Middle Sea Race, a w roku bieżącym w niedawno zakończonych RORC Transatlantic Race, RORC Caribbean 600 i St. Maarten Heineken Regatta.

DOŚWIADCZENIE
Spróbowanie pełnego oceanicznego żeglarstwa to najczęstszy cel motywujący do aplikowania w Programie. Dotychczasowi laureaci podkreślają, że marzenie to zostało zrealizowane w stu procentach, a oprócz tego pozostają pod wrażeniem wielkości jachtu, sił, którym jest poddawany, a także pracy załogi funkcjonującej na jednostce Volvo Open 70 jak perfekcyjnie zgrany organizm.

Mateusz Byrski to uczestnik III edycji Programu Szkoleniowego. Dołączył do załogi I Love Poland i od czerwca 2021 roku brał udział w regatach: B8, Gotland Runt, Rolex Fastnet Race, Rolex Middle Sea Race, RORC Transatlantic Regatta, RORC Caribbean 600 oraz St. Maarten Heineken Regatta.
Mateusz opowiada o udziale w Programie Szkoleniowym i minionych miesiącach: „Na pewno marzyłem, by znaleźć się w tym miejscu co teraz, ale nie wyobrażałem sobie, że w tak krótkim czasie uda mi się zdobyć zaufanie załogi i popłynąć przez Atlantyk oraz wziąć udział w karaibskim cyklu regat. Na pewno udział w Programie Szkoleniowym to super przygoda. Warto marzyć i jak pokazuje moje doświadczenie te marzenia się spełniają”.

źródło mat. prasowy

Zobacz podobne

Uroczystości w Porcie Wojennym Świnoujście z okazji 105. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej RP

Pio Su

Marek Gróbarczyk: zakładamy możliwość budowy nowego terminalu w okolicach Tolkmicka

KM

REMONTOWA SHIPBUILDING SA Z NAGRODĄ DEFENDER MSPO 2021 W KIELCACH

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie