Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Ważne

Tunel pod Świną. Prace idą pełną parą.

Jak wygląda montaż prefabrykatów pod konstrukcję płyty poddrogowej w tunelu? Zobaczcie najnowszy film z budowy.

Na wyspie Uznam, w tunelu wydrążonym przez Wyspiarkę, trwa montaż prefabrykatów typu „U” oraz filigranów pod konstrukcję płyty poddrogowej. Zarówno przy budowie wyjścia ewakuacyjnego EE1, jak i wyjścia ewakuacyjnego EE2 trwa mrożenie aktywne gruntu. Komora odbiorcza na wyspie Wolin jest odwadniana. Demontowana jest również tymczasowa rampa oraz łoże TBM.

Powstający pod cieśniną Świny tunel jest jednorurowy. W każdym kierunku będzie po jednym pasie ruchu o szerokości 3,5 metra oraz pasy awaryjne około 2 metrów szerokości.
Łączna długość tunelu i dróg dojazdowych to prawie 3,2 kilometra długości.

Głównym Inwestorem jest Gmina Miasto Świnoujście. Inwestorem zastępczym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Szczecin. Wykonawcą jest konsorcjum PORR/Gülermak. Nadzór nad projektem pełni SWECO/Lafrentz. Całkowity koszt inwestycji
to ponad 900 milionów złotych, z czego prawie 775,7 milionów to dofinansowanie z Unii Europejskie (85 procent). Resztę inwestor Gmina Miasto Świnoujście dokłada z własnego budżetu.

źródło/ fot. /mat. filmowy UM Świnoujście

Zobacz podobne

Kolejny nowy prom dla Brittany Ferries dostarczony

BS

Za 5 miesięcy otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję,właśnie zakończono główne prace w śluzie

BS

Niemiecki urząd rozpoczął certyfikację operatora Nord Stream 2

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie