Polski Portal Morski
Aktualności

Postęp prac przy modernizacji toru wodnego Szczecin-Świnoujście

Na torze wodnym trwają prace podczyszczeniowe, przy których pracują jednostki: HAM 317, Hegemann IV, Freya R oraz Gouwzee. Zakończono roboty przy budowie przystani dla statków przy wyspie W28. Aktualnie na terenie Bazy Oznakowania Nawigacyjnego w Szczecinie dobiega końca wyposażanie wiaty do przechowywania pław w instalacje wewnętrzne (elektryczna i p.poż.). Ponadto kontynuowane są prace przy budowie dróg wewnętrznych oraz przy montowaniu instalacji sieci zewnętrznych.

Wykonawcą robót budowlanych i pogłębiarskich na torze wodnym Świnoujście-Szczecin jest holendersko-belgijskie konsorcjum firm DIVO (Dredging International i Van Oord Dredging and Marine Contractors).


Modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin obejmuje pogłębienie toru wodnego do 12,5 m na odcinku ok. 62 km z równoczesnym jego poszerzeniem do 100 m oraz m.in. przebudowę skarp brzegowych, pogłębienie i poszerzenie obrotnic dla statków i budowę dwóch sztucznych wysp na Zalewie Szczecińskim.

Dzięki pogłębieniu toru wodnego do 12,5 m maksymalne dopuszczalne zanurzenie statków, zawijających do Szczecina, zwiększy się z 9,15 m do ok. 11 m. Wartość projektu, realizowanego przy współudziale środków unijnych, wynosi 1,9 mld zł.

Źródło/fot.: Urząd Morski w Szczecinie

Zobacz podobne

Hiszpania stała się ośrodkiem dystrybucji importowanego LNG dla całej UE

BS

Orlen Południe i PGNiG mogą utworzyć „biometanową” spółkę

KM

„Mamut” najstarsza w Polsce parowa pogłębiarka

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie