Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Polska Morska TV Ważne

Zniszczony rosyjski okręt „Orsk” w porcie w Berdiańsku

Rosyjski okręt desantowy „Orsk”, zniszczony przez siły ukraińskie w okupowanym przez Rosjan porcie Berdiańsk, był zdolny do przewożenia około 400 żołnierzy, 45 transporterów opancerzonych i 20 czołgów – przekazała w czwartek wiceminister obrony Ukrainy Anna Malar.

Dziś rano w porcie trwał rozładunek trzech dużych okrętów desantowych: Saratowa projektu 1171 Tapir oraz Cezara Kunikowa i Nowoczerkasska projektu 775/II Floty Czarnomorskiej.

„Nasi wojskowi uderzyli w ważny rosyjski cel” – dodała wiceminister, cytowana przez agencję informacyjną UNIAN.

Jak poinformowało na Facebooku Centrum Komunikacji Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacyjnego Ukrainy, „Orsk” mógł uczestniczyć w rosyjskiej okupacji Krymu. „W styczniu 2020 roku kapitan okrętu Siergiej Skworcow został nagrodzony medalem +Za odzyskanie Krymu+” – podała ukraińska rządowa agenda (https://tinyurl.com/kz29ytn4).

Zniszczenie rosyjskiej jednostki, należącej do Floty Czarnomorskiej, potwierdziła w czwartek rano Marynarka Wojenna Ukrainy.

Berdiańsk jest ponad 100-tysięcznym miastem portowym położonym nad Morzem Azowskim na południu Ukrainy. Jego mieszkańcy – jak przekazała agencja Ukrinform – zgłaszali nad ranem dwie silne eksplozje słyszane w całym mieście

źródło PAP/ fot./ mat. filmowy Visegrad24

Zobacz podobne

USA: nie prowadziliśmy operacji na wodach terytorialnych Rosji

KM

Rosja jest odcinana od transportu morskiego

KM

Nord Stream 2 może ruszyć w maju 2022 roku. Polska przygląda się certyfikacji

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie