Polski Portal Morski
Aktualności Extra

Zgłoś się już teraz do IV Programu Szkoleniowego I Love Poland !

Już tylko do niedzieli 27 marca można wysyłać zgłoszenia do IV Programu Szkoleniowego I Love Poland. Udział w tygodniowym szkoleniu na wyścigowej maszynie klasy Volvo Open 70 to marzenie niejednego żeglarza.

Uczestnikiem szkolenia może być osoba w wieku od 18 do 30 lat, która przejdzie pozytywnie weryfikację formalną oraz zostanie zaakceptowana w poszczególnych etapach selekcji.

Na ocenę umiejętności i kwalifikacji kandydatów wpływ ma Kapituła, Kapitan i załoga jachtu. Szczegóły określa Regulamin, a praktyki odbędą się na Zatoce Gdańskiej.
W trzech poprzednich edycjach zostało złożonych łącznie 938 aplikacji. Tylko z ostatniej, III edycji Programu Szkoleniowego praktyki odbyło 15 osób i aż 5 z nich dołączyło na dłużej do załogi, biorąc udział w prestiżowych morskich regatach.
Dotychczasowi uczestnicy opowiadają o Programie Szkoleniowym I Love Poland:

Filip Korpet – o wrażeniach po udziale w Programie Szkoleniowym:
Była bardzo przyjazna atmosfera, załoga była bardzo otwarta na nowych, potencjalnych załogantów. Pływaliśmy po Zatoce Gdańskiej. Uczyliśmy się po kolei wszystkich manewrów. Na początku było ciężko, dużo trzeba było się nauczyć. Było dużo lin, poleceń, żagli. Ale załoga była bardzo cierpliwa, więc krok po kroku poznawaliśmy wszystko i stawaliśmy się coraz lepsi.

Mateusz Byrski – o przeorganizowaniu życia:
Musiałem o 180° przeorganizować swoje życie i w całości poświęcić się projektowi. Jest to praca na pełen etat i pływanie na I Love Poland wymaga 100% poświęcenia. Zrezygnowałem z pracy trenera w klubie Navigo Sopot oraz poprzestawiałem inne zobowiązania, tak by tu się znaleźć. Na pewno nie spaliłem za sobą mostów i na pewno będzie to dobre doświadczenie, które otworzy nowe drzwi w mojej żeglarskiej karierze. Warto marzyć i jak pokazuje doświadczenie, te marzenia się spełniają.

Jakub Surowiec – o tym, dlaczego warto wziąć udział w Programie Szkoleniowym:
Do programu zachęciłbym żeglarzy, którzy mają już trochę doświadczenia offshore’owego, albo żeglarzy sportowych, którzy chcieliby spróbować tego typu żeglarstwa. Ta łódka daje dużo możliwości i dużo fun’u. Ponadto startujemy w wielu zagranicznych regatach, więc jest to świetna możliwość, żeby wdrożyć się w żeglarstwo oceaniczne, a poza tym, żeby wziąć udział w największych regatach na świecie.

Aplikację należy złożyć przez stronę http://www.program-ilp.pl

źródło mat. prasowy

Zobacz podobne

Ukraina chce pomóc Niemcom. Proponuje im dostawy energii

JJ

PKN Orlen na pierwszym miejscu w rankingu „Rzeczpospolitej” na najcenniejszą polską markę

AB

Transport urządzeń do Dolnej Odry

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie