Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Komisja Regulacji Energetyk wzywa Francję do oszczędzania energii oraz budowy terminala LNG

Prezes Komisji Regulacji Energetyki (CRE) Jean-François Carenco wezwał w poniedziałek Francuzów do oszczędzania energii, aby uniknąć przerw w jej dostawach oraz do przyspieszenia budowy terminala LNG w Hawrze na północy kraju.

Carenco stwierdził w wywiadzie dla ekonomicznego dziennika „Le Echos”, że: „Musimy oszczędzać gaz i energię elektryczną we Francji już teraz, w przeciwnym razie przyszłej zimy nie przetrwamy”. CRE Zachęca wszystkich do podjęcia wysiłku w redukcji zużycia energii: „przemysłowców, sektor usługowy, administrację publiczną, ale także wszystkich Francuzów, aby zmniejszali ogrzewanie, klimatyzację, zużycie światła”.

„Mamy sytuację awaryjną i wszyscy muszą to zrobić” – podkreślił Carenco.

CRE wzywa też władze do usunięcia przeszkód administracyjnych w celu przyspieszenia budowy terminalu LNG (skroplonego gazu ziemnego) w Hawrze.

„Istnieje pilna potrzeba przyspieszenia. Kryzys, przez który przechodzimy pokazuje, że interes zbiorowy ma pierwszeństwo przed interesem indywidualnym” – dodał Carenco.

Wojna na Ukrainie spowodowała znaczny wzrost cen węglowodorów i rodzi pytanie o uzależnienie kontynentu europejskiego od gazu ziemnego z Rosji – podkreśla „Les Echos”.

źródło PAP/ .Dunkerque LNG. Fot. EDF

Zobacz podobne

Maszyna do drążenia tunelu pod Świną przypłynie do Świnoujścia już w październiku!

Autor

Konferencja TranStat już 21 lutego

KM

Tunel w Świnoujściu ma już 563 metry!

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie