Polski Portal Morski
Aktualności Technologie

PERN planuje uruchomić w tym roku instalację fotowoltaiczną na dachu swego biurowca w Płocku

PERN zamierza uruchomić do końca roku na dachu budynku zarządu w Płocku oraz na terenach wokół niego instalacje fotowoltaiczne, które będą generowały zieloną energię na potrzeby biurowca – podał PERN.

W ramach ogłoszonego w tej sprawie przetargu, spółka czeka na oferty do 4 kwietnia.

Jak wyjaśniono w dokumentacji przetargowej, „celem zadania jest kompleksowe zaprojektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznej na terenie budynku zarządu PERN w Płocku”, przy czym planowana jej moc ma wynieść do 100 kWp. Oferty w tym postępowaniu, jak podała spółka, można składać do 4 kwietnia – wymagana jest wizja lokalna.

Biuro prasowe PERN zapowiedziało, że instalacje fotowoltaiczne na dachu budynku zarządu w Płocku i na terenach zielonych wokół niego, które będą generowały „zieloną energię” na potrzeby biurowca, spółka zamierza uruchomić do końca roku. „To kolejny projekt w tym obszarze realizowany przez spółkę” – podkreślił PERN.

Spółka przypomniała jednocześnie, iż aktualnie „prowadzi działania umożliwiające wybudowanie instalacji fotowoltaicznych w wybranych 9 bazach ropy naftowej i paliw”. Są to baza surowcowa w Adamowie oraz bazy produktowe – w Koluszkach, Nowej Wsi Wielkiej, Woli Rzędzińskiej, Kawicach, Chruścielu, Baryczy, Małaszewiczach i Dębogórzu.

W informacji podkreślono, że zadania w obszarze fotowoltaiki to jeden z elementów „złożonego projektu” jakim jest „PERN producentem zielonej energii”, realizowany w ramach strategii przyjętej tam na lata 2021–2024. „Spółka przeznaczy na ten cel aż 130 mln zł” – zaznaczył PERN.

Pierwsza instalacja fotowoltaiczna PERN o mocy docelowej ok. 50 kWp powstała w 2020 r. w bazie paliw tej spółki w Boronowie. Projekt zrealizowano tam jako wdrożenie jednej z prac dyplomowych przygotowanych przez zespół pracowników PERN w ramach Akademii Menedżera.

PERN to państwowy podmiot, strategiczny dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, zarządzający m.in. na terenie naszego kraju rurociągami tłoczącymi ropę naftową do rafinerii PKN Orlen w Płocku oraz Grupy Lotos w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech oraz posiadający bazy magazynowe surowca i paliw.

źródło PAP/ fot PERN

Zobacz podobne

Gróbarczyk: jest 125 wniosków o koncesje na nowych obszarach dla offshore

BS

GAZ-SYSTEM gotowy przyspieszyć prace nad terminalem LNG w Gdańsku

KM

Regaty 2022 RORC Caribbean 600

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie