Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Porty Ważne

Ponadgabarytowe przeładunki w Porcie Szczecin

Zobaczcie jak wygląda przeładunek ładunków ponadgabarytowych w Porcie Szczecin. Przeładunek odbył się ze statku BBC Sapphire na barki, dalej transportem śródlądowym do Gryfina.

Statek który przywiózł to General Cargo m/s „BBC SAPPHIRE” pływa pod banderą Antiqua & Barbuda przeznaczony jest do m.in.i towarów przemysłowych liczonych w sztukach, zapakowanych w skrzynie, beczki, bele, worki i inne rodzaje opakowań, lub bez opakowania, na przykład samochody. Drobnicowce rozwijają zwykle dużą prędkość, przekraczającą nawet 20 węzłów

Do szczecińskiego portu dotarły elementy dostaw ciężkich ładunków , które nasępnie zostały przeadowane na barki i dalej trafią do Gryfina. Jest to część dostaw ponadganbarytowych w ramach projektu Budowy Nowych Bloków w Elektrowni Dolna Odra w Gryfinie.

W Elektrowni Dolna Odra powstają dwa bloki energetyczne zasilane paliwem gazowym. Nowe bloki gazowo-parowe wyposażone będą w turbiny klasy H. Jednostki tej klasy, w porównaniu do turbin poprzedniej generacji, charakteryzują się przede wszystkim wyższą sprawnością (63% w porównaniu z 59-60%). Praca bloków będzie elastyczna, co ma istotne znaczenie ze względu na dużą moc zainstalowaną lądowych farm wiatrowych na Pomorzu.

Budowa nowych bloków pozwoli na wykorzystanie potencjału płynącego z dostępności paliwa dostarczanego do terminala LNG w Świnoujściu oraz planowanej trasy gazociągu Baltic Pipe. Nowe jednostki wytwórcze będą nie tylko najnowocześniejsze w Polsce, ale także najbardziej nowoczesne w Europie. Nowa inwestycja PGE to jeden z kluczowych elementów transformacji w kierunku niskoemisyjnym.

źródło Port Szczecin , media/ fot. / mat. filmowy Port Szczecin

Zobacz podobne

Kaczyński: fuzja Orlenu i Lotosu umożliwi stworzenie koncernu na poziomie europejskim

BS

Okręty wojenne wpłyną do szczecińskiego portu

BS

Senat/ Nowela ustawy o pracy na morzu do ponownego rozpatrzenia przez komisje

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie