Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

W Barzkowicach o zarybianiu. Konferencja z udziałem Wód Polskich

8 marca w Barzkowicach odbyła się konferencja rybacka organizowana przez Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Podczas kilkugodzinnego spotkania z ekspertami dyskutowano o rybactwie, rybołówstwie, przetwórstwie, ale i obwodach wędkarskich czy o tym, jak wyglądają przepisy w tym zakresie. Na konferencji prezentowała się silna reprezentacja Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, która podejmowała przedmiotowy temat z punktu widzenia naukowego. Sprawy administracyjne referowali przedstawiciele Wód Polskich w Szczecinie.

   Na miejscu obecni byli przedstawiciele Wód Polskich w Szczecinie, ale i osoby z Zarządu Zlewni w Stargardzie i Koszalinie. Prezentacja przedstawiona gościom konferencji dotyczyła kontroli zarybień na obszarach należących do administracji PGW WP. Prelegentem był Tomasz Kaczmarek, z Wydziału Gospodarowania Mieniem Skarbu Państwa i Współpracy z Użytkownikami Wód.

 Obwody rybackie w liczbach:

Wody Polskie posiadają 270 obwodów rybackich, znacząca większość z nich yużytkowana jest przez dzierżawców i użytkowników zewnętrznych. Posiadamy również 38 wolnych obwodów rybackich, przeznaczonych do prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej.

Kontrola zarybień w 2021 r.

  • łączna ilość zawiadomień o zarybieniach wyniosła 489
  • przeprowadziliśmy 116 kontroli zarybień
  • tylko jedna kontrola budziła zastrzeżenia

Podczas prezentacji zaprezentowano również sposoby zarybiania oraz to, jakimi gatunkami ryb m.in. sandaczem, węgorzem szklistym czy kleniem zarybiano w ostatnim czasie akweny administrowane przez Wody Polskie.

Źródło/fot.: Wody Polskie

Zobacz podobne

ORP Kormoran powraca do stoczni by wprowadzić ulepszenia

BS

Brazylijski piłkarz Neymar organizuje luksusowe rejsy statkiem

JS

Projekt ws. planu zagospodarowania przestrzennego wód portu morskiego w Szczecinie na stronach KPRM

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie