Polski Portal Morski
Aktualności

Foka szara spacerowała ulicami Władysławowa

Foka szara wyszła na ląd i przepełzła do centrum Władysławowa. Młodego samczyka przypadkowy kierowca zapakował do samochodu i odwiózł do straży miejskiej. Stamtąd zwierzę trafiło do Stacji Morskiej w Helu.

„Mieszkańcy zauważyli fokę, która poruszała się wzdłuż ruchliwej drogi nieopodal stacji benzynowej przy ul. Starowiejskiej we Władysławowie. Jeden z kierowców zatrzymał się, owinął ją w płachtę i przywiózł do nas” – powiedział PAP komendant Straży Miejskiej we Władysławowie Adam Marciniak.

I jak dodał, foka przepełzła ok. 100 metrów. „Pokonała wydmy, tory kolejowe i chodnik. W budynku straży miejskiej, funkcjonariusze polewali zwierzę wodą i czekali na specjalistów z helskiego fokarium” – tłumaczył Marciniak.

Zwierzę zostało przetransportowane do Stacji Morskiej w Helu, gdzie przejdzie rehabilitację.

Jak powiedziała koordynatorka zespołu opiekunów fok ze Stacji Morskiej w Helu Wioleta Miętkiewicz foka wyszła na plażę i ruszyła przed siebie. „Tak się czasem zdarza. Kiedyś znaleźliśmy inną fokę w lesie” – dodawała.

„Teraz śpi. Ma niewielkie ranki na ciele i jest wychudzona. Musi dojść do siebie, nabrać ciała, wtedy ją wypuścimy na wolność” – tłumaczyła Miętkiewicz.

W Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry w Helu przebywa obecnie 16 małych fok i stado hodowlane liczące 5 osobników.

Źródło: PAP Fot.: Shutterstock

Zobacz podobne

Sojusznicze okręty weszły do Portu Wojennego w Świnoujściu

PL

Załoga jachtu oligarchy, która utknęła na morzu łowi ryby

BS

Polska Morska- Szczecin leży nad morzem- przywracamy Szczecinowi dawną świetność 

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie