Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo Polska Morska TV

Przebudowa ulic w Wolinie. Podpisano umowę z wykonawcą

Umowę z wykonawcą na przebudowę ulic w Wolinie podpisano w czwartek. Warta ponad 20 mln zł inwestycja otrzymała 19 mln zł dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych.

„Jest to faktycznie jedna z największych dotacji, którą udało się przekazać samorządowi, ale myślę, że potrzeby Wolina są znacznie większe od tej kwoty. Oczywiście krok po kroku trzeba modernizować Wolin i tworzyć z niego nowoczesne miasto” – powiedział w czwartek sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Marek Gróbarczyk. 

Dodał, że miasto trzeba przede wszystkim rozwijać turystycznie, „a warunki środowiskowe są wymarzone, aby przyciągnąć i zachęcić nie tylko Polaków, ale i, myślę, całą Europę”.

– To bardzo ważny dzień dla mieszkańców gminy i miasta Wolin, ponieważ przystępujemy do realizacji jednej z najważniejszych, a jednocześnie największych jak dotąd w historii Wolina inwestycji drogowych – powiedziała dziennikarzom burmistrz Wolina Ewa Grzybowska.

Wykonawca inwestycji – szczecińskie Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Mazur – ma na jej przeprowadzenie 18 miesięcy. Inżynierem kontraktu jest spółka Eko-Inwest. 

Przebudowane zostaną ulice w południowej części miasta: Moniuszki, Niedamira, Parkowa i Owocowa; rozbudowana i przebudowana ma być także infrastruktura odprowadzania wód deszczowych, wodno-kanalizacyjna i oświetlenia ulicznego. Przebudowa będzie również dotyczyć drogi prowadzącej do przystani morskiej – tam powstanie też oświetlenie uliczne. 

Inwestycja warta jest ponad 20 mln zł, a dofinansowanie w wysokości 19 mln zł pochodzi z rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Źródło: PAP Fot.: LGR „Zalew Szczeciński”

Zobacz podobne

Brytyjczycy proponują Arrowhead 140 w programie „Miecznik”

BS

20 lat SAR na morzu

KM

Wodór przyszłością portu? W Gdyni o nowej technologii

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie