Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo Polska Morska TV

Przebudowa ulic w Wolinie. Podpisano umowę z wykonawcą

Umowę z wykonawcą na przebudowę ulic w Wolinie podpisano w czwartek. Warta ponad 20 mln zł inwestycja otrzymała 19 mln zł dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych.

„Jest to faktycznie jedna z największych dotacji, którą udało się przekazać samorządowi, ale myślę, że potrzeby Wolina są znacznie większe od tej kwoty. Oczywiście krok po kroku trzeba modernizować Wolin i tworzyć z niego nowoczesne miasto” – powiedział w czwartek sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Marek Gróbarczyk. 

Dodał, że miasto trzeba przede wszystkim rozwijać turystycznie, „a warunki środowiskowe są wymarzone, aby przyciągnąć i zachęcić nie tylko Polaków, ale i, myślę, całą Europę”.

– To bardzo ważny dzień dla mieszkańców gminy i miasta Wolin, ponieważ przystępujemy do realizacji jednej z najważniejszych, a jednocześnie największych jak dotąd w historii Wolina inwestycji drogowych – powiedziała dziennikarzom burmistrz Wolina Ewa Grzybowska.

Wykonawca inwestycji – szczecińskie Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Mazur – ma na jej przeprowadzenie 18 miesięcy. Inżynierem kontraktu jest spółka Eko-Inwest. 

Przebudowane zostaną ulice w południowej części miasta: Moniuszki, Niedamira, Parkowa i Owocowa; rozbudowana i przebudowana ma być także infrastruktura odprowadzania wód deszczowych, wodno-kanalizacyjna i oświetlenia ulicznego. Przebudowa będzie również dotyczyć drogi prowadzącej do przystani morskiej – tam powstanie też oświetlenie uliczne. 

Inwestycja warta jest ponad 20 mln zł, a dofinansowanie w wysokości 19 mln zł pochodzi z rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Źródło: PAP Fot.: LGR „Zalew Szczeciński”

Zobacz podobne

Rozpoczęła się rozbiórka mostu kolejowego nad Regalicą w Podjuchach

KM

Coraz bliżej budowy stacji kolejowej Port Police

Autor

Horała: po otwarciu przekopu rozwój ziemi elbląskiej przyspieszy

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie