Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Koniec postoju Cracovii w stoczni

Prom Cracovia z floty Polferries zakończył postój w Stoczni Remontowej Nauta.

Jednostka ostatnie kilkanaście dni spędziła w suchym doku, gdzie przeprowadzono szereg prac w części podwodnej promu, w tym przede wszystkim wymieniono powłoki antykorozyjne i antyporostowe. Silniki główne nr 1 i nr 2 przeszły planowy remont kapitalny. Przeglądowi i naprawie poddano śruby nastawne oraz stery strumieniowe. Przeprowadzono modernizację energetyczną systemu klimatyzacji oraz remont agregatu prądotwórczego. Odświeżono również przestrzenie pokładów pasażerskich. Wyremontowano 25 łazienek oraz wymieniono wykładziny w korytarzach.

W części gastronomicznej, celem zwiększenia efektywności energetycznej, poddano modernizacji chłodnię spożywczą. Wymieniono powłoki na części przestrzeni ładunkowych. Jednostka wróci na trasę Świnoujście-Ystad jeszcze w tym tygodniu. To kolejna jednostka polskiego armatora, po Wawelu i Nova Star, która została gruntownie przygotowana do zbliżającego się sezonu turystycznego. W kolejnych miesiącach rozpoczną się prace na Mazovii oraz Baltivii.

źródło Infomare, Polferries / fiot. Polferries

Zobacz podobne

Marynarki wojenne Iranu, Rosji i Chin przeprowadziły ćwiczenia na Morzu Arabskim

KM

Polimery Police. Zakończył się kolejny miesiąc na budowie

BS

Marynarz w odświętnym przebraniu

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie