Polski Portal Morski
Aktualności Technologie Ważne

Badania zdawczo-odbiorcze na okrętach „Albatros” i „Mewa”

Specjaliści z OBR CTM S.A. przy ścisłej współpracy konsorcjantów, partnerów strategicznych oraz ekspertów komisji resortowej przeprowadzają kompleksowe próby zdawczo-odbiorcze na okrętach „Albatros” oraz „Mewa” w warunkach rzeczywistych.

Moment, w którym jesteśmy w programie to kluczowy sprawdzian funkcjonalny wszystkich zintegrowanych systemów morskich i bojowych. – podają na swojej stronie Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A.

OBR CTM S.A. odpowiada za dostarczenie systemu integrującego efektory i sensory do jednej spójnej informacji, w ramach  Okrętowego Systemu Zarzadzania Walką – SCOT. Prototyp tego systemu został  użyty na jednostce Kormoran, oddanej do służby w 2017 r.

Zgodnie z sugestiami zamawiającego OBR CTM S.A. wprowadziliła dodatkowe funkcjonalności w OSZW_SCOT, które obecnie prezentowane są komisji odbiorczej. Specjaliści starają się dotrzymać zobowiązań kontraktowych, tak by dwa kolejne nowoczesne niszczyciele min typu 258 Kormoran II weszły do służby w Marynarce Wojennej RP.

źródło/ fot.OBR CTM S.A.

Zobacz podobne

Rosjanie sprowadzali swoje uzbrojenie z Syrii objętym sankcjami statkiem handlowym

BS

Rozpoczęło się betonowanie kopuły zbiornika LNG w Świnoujściu

KM

Polskie Elektrownie Jądrowe: rozmowy z Westinghouse i Bechtel o zacieśnieniu współpracy

JK

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie