Polski Portal Morski
Aktualności Technologie Ważne

Badania zdawczo-odbiorcze na okrętach „Albatros” i „Mewa”

Specjaliści z OBR CTM S.A. przy ścisłej współpracy konsorcjantów, partnerów strategicznych oraz ekspertów komisji resortowej przeprowadzają kompleksowe próby zdawczo-odbiorcze na okrętach „Albatros” oraz „Mewa” w warunkach rzeczywistych.

Moment, w którym jesteśmy w programie to kluczowy sprawdzian funkcjonalny wszystkich zintegrowanych systemów morskich i bojowych. – podają na swojej stronie Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A.

OBR CTM S.A. odpowiada za dostarczenie systemu integrującego efektory i sensory do jednej spójnej informacji, w ramach  Okrętowego Systemu Zarzadzania Walką – SCOT. Prototyp tego systemu został  użyty na jednostce Kormoran, oddanej do służby w 2017 r.

Zgodnie z sugestiami zamawiającego OBR CTM S.A. wprowadziliła dodatkowe funkcjonalności w OSZW_SCOT, które obecnie prezentowane są komisji odbiorczej. Specjaliści starają się dotrzymać zobowiązań kontraktowych, tak by dwa kolejne nowoczesne niszczyciele min typu 258 Kormoran II weszły do służby w Marynarce Wojennej RP.

źródło/ fot.OBR CTM S.A.

Zobacz podobne

Siły Floty Północnej rozpoczęły ćwiczenia na morzu Barentsa w Arktyce

BS

17-18 czerwca. Spotkanie ministrów ds. transportu państw Grupy Wyszehradzkiej

BS

Tokio/wioślarstwo – Winczura: organizatorzy chcą zapewnić finalistom sprawiedliwe warunki

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie