Polski Portal Morski
Aktualności Extra

Puchar Księżniczki Zofii – po pierwszym dniu regat

Pierwszy dzień prestiżowych regat Trofeo Princesa Sofía Mallorca za nami. Dzisiaj rywalizowali żeglarze i żeglarki w klasach 470 mix, ILCA 6, ILCA 7 oraz iQFoil kobiet i mężczyzn. Na akwenie panowały zmienne warunki wietrzne, niektóre klasy rozegrały komplet wyścigów, innym zaś to się nie udało.

Tylko jeden wyścig rozegrano w klasie ILCA 6. Flota 89 zawodniczek została podzielona na dwie grupy – niebieską i żółtą. W tej pierwszej świetniepopłynęła Agata Barwińska (Mos Iława). Aktualna wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy, Ambasadorka PGE Sailing Team Poland zajęła 6 miejsce. Na 15 miejscu, również w grupie niebieskiej, finiszowała koleżanka klubowa Agaty, Wiktoria Gołębiowska.W klasie ILCA 7 startuje aż 165 zawodników, a flota została podzielona na trzy grupy.

Jedyny Polak, Piotr Malinowski (MOS Iława) nie zaliczy dzisiejszego dnia do udanych – w dwóch wyścigach zajmował 33 i 35 miejsce, co w efekcie w klasyfikacji generalnej plasuje go poza czołową 100-tką.W klasie iQFoil rozegrano dzisiaj aż cztery wyścigi. Wśród mężczyzn Polaków nie ma na starcie, zaś wśród kobiet, z Polek najlepiej radziła sobie Maja Dziarnowska (Sopocki Klub Żeglarski).

Ambasadorka PGE Sailing Team Poland kończyła dzisiejsze wyścigi na miejscach 12, 9, 14 i 18 i w efekcie zajmuje 14 miejsce w klasyfikacji generalnej. Mniej udany dzień miała Zofia Noceti-Klepacka (Sailing Legia), która wszystkie dzisiejsze wyścigi kończyła w trzeciej dziesiątce i plasuje się na 27 miejscu w „generalce”. Tuż za nią sklasyfikowana jest Maja Kuchta (Sopocki Klub Żeglarski).66 załóg jest na liście startowej w klasie 470 mix. 04.04rozegrano dwa wyścigi, a flotę podzielono na dwie grupy. Z Polaków najlepiej spisała się załoga Rafał Pogorzelski Julia Oleksiuk (KU AZS UW Warszawa), która w swojej grupie dwa razy finiszowała na 19 miejscu

źródło/ fot. PZŻ

Zobacz podobne

PKN Orlen rocznie inwestuje od 8 do 9 mld zł

Autor

Zabytkowy Kanał Augustowski ma 200 lat

BS

NFOŚ: ok. 229 mln zł dla 15 samorządów na odwierty geotermalne

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie