Polski Portal Morski
Aktualności Extra

Puchar Księżniczki Zofii – po pierwszym dniu regat

Pierwszy dzień prestiżowych regat Trofeo Princesa Sofía Mallorca za nami. Dzisiaj rywalizowali żeglarze i żeglarki w klasach 470 mix, ILCA 6, ILCA 7 oraz iQFoil kobiet i mężczyzn. Na akwenie panowały zmienne warunki wietrzne, niektóre klasy rozegrały komplet wyścigów, innym zaś to się nie udało.

Tylko jeden wyścig rozegrano w klasie ILCA 6. Flota 89 zawodniczek została podzielona na dwie grupy – niebieską i żółtą. W tej pierwszej świetniepopłynęła Agata Barwińska (Mos Iława). Aktualna wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy, Ambasadorka PGE Sailing Team Poland zajęła 6 miejsce. Na 15 miejscu, również w grupie niebieskiej, finiszowała koleżanka klubowa Agaty, Wiktoria Gołębiowska.W klasie ILCA 7 startuje aż 165 zawodników, a flota została podzielona na trzy grupy.

Jedyny Polak, Piotr Malinowski (MOS Iława) nie zaliczy dzisiejszego dnia do udanych – w dwóch wyścigach zajmował 33 i 35 miejsce, co w efekcie w klasyfikacji generalnej plasuje go poza czołową 100-tką.W klasie iQFoil rozegrano dzisiaj aż cztery wyścigi. Wśród mężczyzn Polaków nie ma na starcie, zaś wśród kobiet, z Polek najlepiej radziła sobie Maja Dziarnowska (Sopocki Klub Żeglarski).

Ambasadorka PGE Sailing Team Poland kończyła dzisiejsze wyścigi na miejscach 12, 9, 14 i 18 i w efekcie zajmuje 14 miejsce w klasyfikacji generalnej. Mniej udany dzień miała Zofia Noceti-Klepacka (Sailing Legia), która wszystkie dzisiejsze wyścigi kończyła w trzeciej dziesiątce i plasuje się na 27 miejscu w „generalce”. Tuż za nią sklasyfikowana jest Maja Kuchta (Sopocki Klub Żeglarski).66 załóg jest na liście startowej w klasie 470 mix. 04.04rozegrano dwa wyścigi, a flotę podzielono na dwie grupy. Z Polaków najlepiej spisała się załoga Rafał Pogorzelski Julia Oleksiuk (KU AZS UW Warszawa), która w swojej grupie dwa razy finiszowała na 19 miejscu

źródło/ fot. PZŻ

Zobacz podobne

Buda: nie będzie zalewania rynku polskiego ukraińskim zbożem

BS

S/S Kościuszko zmienia się w ORP Gdynia

BS

Policja przeszukała prom w Gdyni. Zatrzymano 30-latka, który mówił o bombie

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie