Polski Portal Morski
Aktualności

Jedenasta w tym roku dostawa LNG do gazoportu w Świnoujściu

Pierwszy tydzień kwietnia rozpoczynamy od 11. w tym roku dostawy LNG dla PGNiG. Metanowiec Al Kharaitiyat dostarczył z USA do Terminala LNG około 120 mln m sześc. gazu (po regazyfikacji). To już 159. dostawa od początku działania gazoportu w Świnoujściu.

Trwa rozbudowa gazoportu imienia Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Inwestycja obejmuje budowę nowego – trzeciego – zbiornika do procesowego składowania skroplonego gazu ziemnego LNG o nominalnej pojemności 180 000 m3 wraz ze wszystkimi niezbędnymi instalacjami i urządzeniami łączącymi ten zbiornik z pozostałymi obiektami Terminalu.

Nowy zbiornik przeznaczony będzie do magazynowania skroplonego gazu ziemnego w temperaturze roboczej ok. -162°C, a jego średnica zewnętrzna będzie wynosić 83,6 m. Oznacza to, że będzie większy od każdego z dwóch zbiorników, które obecnie są eksploatowane na terenie Terminalu.

Źródło: PGNiG Fot.: TT/Piloci Morscy Szczecin

Zobacz podobne

Dwucyfrowy wzrost rynku LPG w Polsce 

AZ

Prestiżowe wyróżnienie dla statku Urzędu Morskiego w Szczecinie

MZ

Siódmy projekt morskiej farmy wiatrowej z decyzją Prezesa URE o przyznaniu wsparcia

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie