Polski Portal Morski
Aktualności Porty

8000 samochodów zostało zablokowanych w porcie Zeebrugge i nie trafi do Rosji

W porcie w Brugii (Zeebrugge) na północy Belgii zablokowano wysłanie ponad 8000 samochodów przeznaczonych dla rosyjskich odbiorców – przekazał w czwartek dyrektor portu Zeebrugge Marc Adriansens. Działanie ma związek z sankcjami nałożonymi na Rosję w związku z inwazją na Ukrainę.

Z informacji przekazanych mediom przez władze belgijskiego portu wynika, że pojazdy zostały zakupione jeszcze przed nałożeniem sankcji na Federację Rosyjską, jednak nie trafią do nabywców.

„W tej chwili mówimy o 8000 aut, z czego połowa to pojazdy kosztujące ponad 50 tys. euro” – ogłosił dyrektor portu Zeebrugge. Adriansens wyjaśnił, że samochody są traktowane jako towary luksusowe i jako takie nie mogą być wysyłane do Rosji, która od lutego prowadzi działania zbrojne na terytorium Ukrainy.

Zakupione przez mieszkańców Rosji samochody są obecnie przetrzymywane na parkingach operatora terminalu samochodowego ICO (International Car Operators) w belgijskiej Brugii (Zeebrugge).

„Możemy pomieścić tu do 10 tys. pojazdów, więc wciąż mamy miejsce, ale nie będzie to trwało w nieskończoność” – ostrzegł urzędnik portowy.

źródło PAP/ fot.Wikimedia commons

Zobacz podobne

Formoza w Dziwnowie

PL

Most na Regalicy – postępy w realizacji zadania

BS

Spadki cen gazu na rynku europejskim

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie