Polski Portal Morski
Aktualności Porty Ważne Żegluga

Największy wycieczkowiec zawita do Portu w Gdyni jeszcze w kwietniu

Jeszcze w tym miesiącu do gdyńskiego portu zawita pierwszy wycieczkowiec. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny sezon na cruisery to powrót do normalności,a jako pierwszy ma zawitać największy z wycieczkowców jakie odwiedziły Port Gdynia.Wizyta rekordowego statku pływającego pod bermudzką banderą Enchanted Princess, ma się odbyć już 28 kwietnia.

Sezon na zawinięcia wycieczkowców do Portu Gdynia to moment, na który czeka wiele osób. W ostatnich latach pandemia nieco pokrzyżowała szyki fanom luksusowych cruiserów, ale teraz ma być naprawdę ciekawie. Na na ten moment zaplanowano aż 48 zawinięć.

Jak informuje Port Gdynia, cykl wejść wycieczkowców do portu rozpocznie się jeszcze w kwietniu dokładnie 28 kwietnia i potrwa aż do 20 września. Łącznie możemy spodziewać się w Gdyni aż 48 wizyt ekskluzywnych statków pasażerskich z całego świata, które na swoich pokładach mogą jednocześnie pomieścić nawet kilka tysięcy osób.

Wyjątkowa gratka dla obserwatorów pojawi się już na samym początku – pierwsze z planowanych w tym roku zawinięć to pływający pod bermudzką banderą Enchanted Princess. Padnie nowy rekord największego statku pasażerskiego, jaki kiedykolwiek pojawił się w porcie Gdynia.

Stosunkowo nowy zwodowany w 2019 roku, tuż przed początkiem pandemii wycieczkowiec armatora Princess Cruises ma aż 329,92 metra długości. Tym samym jest o ponad 4 metry dłuższy od dotychczasowego rekordzisty, Norwegian Getaway, który po raz pierwszy zawinął do gdyńskiego portu w czerwcu 2019 roku. Nowy gigant może pomieścić na swoim pokładzie ponad 3,6 tys. pasażerów i ponad 1,3 tys. członków załogi. Został zbudowany w stoczni Fincantieri we włoskim Monfalcone. Jest wyposażony m.in. w baseny, spa, kort tenisowy, boiska do koszykówki, trasy do joggingu, sklepy i butiki czy galerie sztuki.

Będzie co podziwiać, bo do gdyńskiego portu zawitają też cruisery pływające pod banderami Malty, Włoch, Wielkiej Brytanii, Panamy, Bahamów czy Wysp Marshalla.

Nie zabraknie takich wycieczkowców, jak MSC Poesia, Mein Schiff 1, 4 oraz 6, wspomnianego kolosa Norwegian Getaway, Aurory, Seven Seas Splendor, Voyager of the Seas czy Costa Fascinosa. Pojawi się też absolutny „debiutant” – 294-metrowy Norwegian Prima, najnowszy statek znanej linii Norwegian Cruise Line.

źródło http://www.gdynia.pl / fot. Orlando Sentinel

Zobacz podobne

Pogłębiarka toru wodnego Świnoujście-Szczecin wydobyła niewybuch z czasów II wojny

AB

22. w tym roku dostawa gazu do Terminalu LNG w Świnoujściu

JJ

Kolejna dostawa LNG dla PGNiG dotarła do terminalu w Kłajpedzie

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie