Polski Portal Morski
Aktualności

Gdynia/ Trwają poszukiwania dwóch osób po przewróceniu się jachtu około 300 metrów od brzegu

Trwają poszukiwania dwóch osób, które zaginęły po przewróceniu się jachtu około 300 metrów od brzegu w centrum Gdyni. Dwie osoby wydobyte z morza trafiły do szpitala. Na morzu pozostają tylko jednostki przystosowane do poszukiwań w nocy.

Dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Sebastian Kluska powiedział PAP w piątek wieczorem, że nadal trwają poszukiwania dwóch osób, które zaginęły po przewróceniu się jachtu około 300 metrów od brzegu na wysokości centrum Gdyni. „Płetwonurkowie, którzy poszukiwali żeglarzy pod przewróconą jednostką zakończyli pracę. Obecnie zostają na miejscu jedynie jednostki, które są przystosowane do poszukiwań w nocy” – dodał Kluska.

Poszukiwania zaginionych żeglarzy kontynuują jednostki ratownicze R20, „Sztorm” oraz „Wiatr”, dwa okręty Marynarki Wojennej oraz śmigłowiec W3 Warn z kamerą termowizyjną. „Ratownicy podjęli dwie osoby z wody, które zostały przetransportowane do szpitala. Dwie inne osoby są poszukiwane” – powiedział PAP dyrektor Sebastian Kluska.

Według nieoficjalnych informacji PAP, na wodach Zatoki Gdańskiej przewrócił się jacht regatowy Delphia 24.

źródło/ fot. pap

Zobacz podobne

Jarmark św. Dominika po raz 761. od 24 lipca w Gdańsku

BS

Ukraina: Rosja spowalnia inicjatywę zbożową, znacząco spadła liczba przepuszczanych statków

KM

PGE i Orsted sfinalizowały tworzenie joint venture dla offshore

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie