Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

Wodne sprzątanie

Kwiecień rozpoczęliśmy Tygodniem Czystości Wód. Celem akcji było zwrócenie uwagi na rosnący problem zanieczyszczenia rzek, jezior i mórz i zachęcenie do większej troski o nasze zasoby wody.

Skażona woda wpływa negatywnie na życie zwierząt, roślin i ludzi, dlatego niezbędne jest podejmowanie działań zaradczych. Wody Polskie robią to na kilka sposobów – przez planistykę, kontrole gospodarowania wodami, akcje sprzątania oraz edukację.

Każdy mieszkaniec Polski ma wpływ na czystość wód w swojej okolicy i może zaangażować się na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Przykład dali nasi Pracownicy.

Nadzór Wodny w Nowym Mieście Lubawskim wziął udział w sprzątaniu rzeki Drwęcy na odcinku od Bratiania (ujście rzeki Wel) do Nowego Miasta Lubawskiego (przystań MOSIR) oraz rzeki Wel na odcinku do Kaczku (MEW Kaczek) do Bratiana (ujście rz. Wel do rz. Drwęcy). Akcja była zorganizowana przy współudziale lokalnych organizacji społecznych i straży rybackiej. Kajaki zapewniły lokalne wypożyczalnie.

Źródło/fot.: Wody Polskie

Zobacz podobne

Prezydent: to w Szczecinie po raz pierwszy postanowiono o tworzeniu niezależnych, samorządnych związków zawodowych

KM

Obajtek: udział rosyjskiej ropy w przerobie rafinerii PKN Orlen to mniej niż połowa

KM

Komunikat Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie dotyczący żeglugi

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie